| lexy81 a întrebat:

Buna,problema mea e mai mult un defect de care am inteles ca poti scapa prin epilare definitiva(ipl), mai e cineva care se confrunta sau a facut-o cu parul...surplus..chiar nu stiu cum sa ii spun dar ma refer la perciuni,pentru mine a devenit o obsesie, dorinta sa sa scap fiindca e foarte inestetic si arat urat cu parul prins.
La un coafor mi sa spus ca daca ii epilez cu ceara o sa imi creasca pe toata fata si cea mai recomandata e epilarea definitiva.Chestia e ca mi.e frica si mi se pare si costisitor de aceea as vrea sfaturi.
Multumesc ca ati citit, dau funda!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea are de ce sa-ti fie frica, e testata. Eventual iti poti lua aparatul pentru epilare definitiva de la PHilips. Intr-adevar, este cam scump, dar daca e sa te gandesti logic, vine mai ieftin decat toate programarile la salon pentru epilare si totodata, banii pe care ai fi fost nevoit sa-i dai pe diferitele metode epilat.