| Sara2 a întrebat:

Cu ce va epilati? eu m-am saturat sa stau la fiecare 2 zile sa ma epilez cu bicul, am incercat aparatul de epilat electric dar nu smulge toate firele, am incercat ceara rece la fel nu smulge toate firele, am incercat ceara calda era sa raman cu ea pe picioare, am incercat crema si nici aia nu prea smulge, am incercat epilarea cu zahar si nu functioneaza, ce metode de epilare stiti? ca de vreo 6-7 ani folosesc bicul si a inceput parul sa creasca foarte repede chiar si a 2 zi de la epilare, dati-mi alternatie, dau funda, multumesc
p.s. de epilare cu laserul nu am bani

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește ceară caldă, aparat de epilat pe bază de pensete.
Pa, pa.

| xClementine a răspuns:

Iti recomand sa mergi la salon pentru o epilare cu ceara calda. Dupa vreo 3-4 saptamani cand iti apar primele fire de par, ti le poti lua cu penseta, iti va fi mai usor. Ai facut mare greseala ca te-ai epilat cu bic-ul, mai ales de la o varsta asa frageda, asta determina aparitia de fire din ce in ce mai negre si mai groase, deci, opreste-te din a-l mai folosi, decat ocazional, iar cand pleci in vacante, faci iarasi o epilare cu ceara si n-o sa mai ai nevoie sa iei lama cu tine!

| Lynna a răspuns:

Eu folosesc crema.

| Kissmeagain a răspuns:

Ceara rece merge... daca e asa...te epilezi in mai multe zile.
Doar nu ai atat de mult par

| Kasia a răspuns:

Depinde de zona.pe picioare ma fac cu epilatorul
in zona intima cu ceara
pe maini cu epilatorul
in zona axilara cu bicul ca nu suport altceva.

| LoriLoL a răspuns:

Cu ceara calda e cel mai bine. daca ramane pe picior nu-i o problema.mai pui odata si tragi mai incet sa se ia.mi se pare o scuza destul de mica ca sa nu fii multumita de metoda. poate nu ai folosit ceara potrivita firului tau de par.fiecare culoare de ceara are proprietatile ei.

| Geniuss a răspuns:

Banda adeziva garantat 100% iti smulge toate firele laughing bafta apropo te va durea

| FrappeGirlx a răspuns:

Pai eu ma fac cu ceara dar cand simt ca ma trage ceara puneam din nou la incalzit si tot asa.