| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Rog raspuns din partea unemi femei mature!

Am o problema care nu ii pot gasi rezolvarea

Eu sunt X am 25 de ani, am fost insurat, si am si un copil de 4 ani!

Acum 3 ani am cunoscut o tipa pe nume Y, acceasta tipa fiind mai mare cu 20 de ani fata de mine, este o tipa foarte frumoasa si foarte desteapta. In perioada cand ne-am cunoscut, i-am spus tipei ca am o relatie dar nu este asa ok si intr-adevar asa si era! Vreau sa spun ca la inceputul relatiei a fost totul frumos, eu nu ii spuneam vorbe de iubire vorbe de dragoste, nu ii faceam cadouri, si din contra ea era cea care imi facea cadouri, imi spunea vorbe de dragoste. Vreau sa spun ca nu eram sunat de dansa in momentul cand eram acasa! Intr-un final fosta sotie a aflat ca am o relatie cu acceasta tipa pe nume Y, am avut foarte multe discutii, i-am spus fostei sotii ca vreau sa ne despartim sa bagam divort ca nu mai merge nu se mai poate ca nu mai simt nimic pentru ea, si tin sa spun ca a tras de casnicie a incercat sa ma lase o perioada si vazand ca tot nu incetez, a inceput sa o sune pe numita Y, nu stiu cum a aflat si adresa ia si facut o vizita in care i-a spus sa ma lase in pace ca avem o familie avem un copil si cam atat!

Vreau sa spun ca tipa pe nume Y, vazand ca a fost deranjata si umilita de fosta sotie, incepuse mai rau sa ma inebuneasca, incepuse sa forteze nota sunand cand eram acasa cu familia, eu fiind foarte indragostit imi faceam drum sa es sa pot vorbo, aceeasta tipa pe nume Y, in accele momente incepuse sa imi planga la telefon ca ma vrea sa ma mut la ea, ca ma doreste din ce in ce mai mult, eu sincer in accele momente eram rece, nu ii aratam ca o iubesc.

Bunnnnnnn

Vreau sa spun ca sotia a luat copilul si a plecat, nu eram asa de trist chiar eram fericit, scapasem de discutii de stres, si acum a venit timpul sa o invit pe tipa pe nume Y, acasa la mine ca sunt singurel si vreau sa ne facem de cap. Iar acceasta a spus ca pana nu vede alb pe negreu ca sunt divortat ca nu vine, ok am facut si lucru asta, acum vreau sa spun ca dupa ce a vazut alb pe negreu ca am divortat a inceput sa fie rece, nu mai imi raspundea la telefon cum o facea in perioada cand eram casatorit, incepuse sa ma faca gelos, intanlirile nu mai erau asa dese si intr-un final vreau sa spun ca ma invatasem si asa, eram multumit atunci cand ea dorea!

A continuat relatia cateva luni in accest ridm si intr-un final incepuse minciunile sa imi spuna ca se pune sa doarma, si de fapt am avut o presimtire ca nu este acasa, am fost am sunat la interfon, i-am aratat ca m -a mintit si la cateva zile a raspuns si a spus ca a fost la o prietena ca nu a vrut sa ma supar si o minciuna care am crezuto!

Acum tot asa intr-o seara am insistat cu telefoane si din intamplare a raspuns la telefon si am auzit voce de barbat! Am urcat in masina m -am dus la locatia numitei Y iar dansa era in fata curtii cu telefonul in mana, acum vreau sa spun ca de nervi am lovit-o, ulterior s-a dus la politie a depus plangere, si acceasta nu a mai raspuns la telefon timp de 2 luni, intr-un final am dat de ea am discutat si a urmat intanlirea, am discutat era foarte rece, ulterior alte intanliri alte discutii si intr-un final sa ajuns la impacare dar o impacare fara contact intim doar cu atingeri, eu in accele momente eram foarte fericit ca o avem langa mine nu ma interesa atat de mult un contact intim, tin sa precizez faptul ca aceasta a vazut ca sunt gelos si ca i-am marturisit vorbe foarte mari de scuze si dragoste si tot se juca cu mine cand imi raspundea o zii cand nu mai raspundea cinxi fapt pentru care ma omora ma termina, intr-un final am ajuns si la un contact intim si acceasta a inceput sa imi spuna dragostea mea te iubesc mult incepuse sa planga si sa imi spuna ca esti sufletul meu si eu nu vreau sa te bag la puscarie si vreau sa imi dai 10.000 euro, ea stiind ca am un magazin pe profit, acum eu am ramas puti socat di i-am spus ca vreau sa trecem peste o sa fie bine atunci in gandul meu te iubesc dsr toate pana la bani, acum ce sa mai spun una peste alta tot se juca cu mine vreau sa spun ca numai la munca mai era gandul meu. Dupa toate astea vreau sa spun ca intr-o seara a inceput sa imi spuna ca are mari probleme de sanatate o ruda cu care garantez ca nu mai stie nimic de ea de la botezul ei, pur si simplu o minciuna si ca sa o las o perioada in pace, eu nu am putut sa ma abtin si am continuat cu sunatul cu cautatul, am mai discutat, si am inceput sa vad ca se joaca putin mai dur, pe o parte spunea unde se afla sa ma duc dupa ea si pe ceeealalta parte suna politia ca o terorizez, pe urma facea dragoste cu mine ma invita la dansa si pe urma chema politia ca nu o las in pace sincer sa fiu ma cam bufnea rasul,

Bu intr-un final a inceput sa nu mai raspunda deloc si asta m-a facut sa o caut, urmarindo vazand ca sta foarte mult cu telefonul in mana am vazut ca vorbea cu un tip un tip care nu i-am vazut numele acceasta a inceput sa aiba o reactie foarte urata a intrat intr-un magazin a stat putin acolo, si pe urma sa observ ca a venit o masina sa o ea.

Atunci m-am suparat am urcat intr-un taxi si am inceput urmarirea, cei doi au stat in fata curtii numitei Y timp de 5 minute si dupa ce a coborat a spus ca ni este adevarat ca este doar un prieten fapt pentru care am pocnito iar, vreau sa spun ca de atunci de cate ori ma vede cheama politia si nu imi mai raspunde la telefon nu mai face absolut nimic, eu sunt pur si simplu topit nu stiu ce sa mai fa sa o pot cucerii cu absolut orice pret o vreau inapoi si nu am nici o idee ce pot face! Vreau sa spun ca nu am tratato nici odata cu indiferenta pentru ca nu am putut acceasta stie ca inlacrimez, stie ca sufar mult dar ma trateaza ca un obsedat pus fel si fel de jigniri. Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat cum o pot cucerii inapoi! Poate ca nu merita si sunt constient dar o vreau inapoi!

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Lupu_Andrei_1998 a răspuns:

In primul rand, tin sa-ti spun ca esti un agramat notoriu.
In al doilea rand, tin sa-ti spun ca meriti tot ce ti se intampla, nu ai pic de etica si educatie.Babornita aia te joaca pe degete de la inceput, facandu-te sa-ti parasesti sotia si copilul-nimic mai josnic- ca o scursura. Tu nu esti barbat, momentan ai dat dovada ca esti un putoi cu varsta majora, inclusiv prin lovirea acelei femei...asa cum era ea.

| nattymg2 a răspuns:

Nu am vârsta de a da mari sfaturi,dar...
tipa pe numele Y chiar e suparata foc, deoarece atita timp cit erai cu dinsa, erai la inceput si cu familia si desigur ca o durea faptul ca erai ba o noapte cu sotia, bao noapte cu dinsa, dar rabda deoarece te iubea.Ea a inteles faptul ca nu tu ai parasit-o pe sotie deodata, dar oarecum reiese ca ea tea parasit pe tine si aceste momente au pus-o la indoiala"poate sunt o a 2 varianta doar?"...prin gesturile de mai apoi dupa divort ea dorea sa verifice daca tii macar cumva la dinsa, adica sufleteste ci nu fizic, iata de ce a dorit ca sa nu fie intre voi momente intime. Daca ai vazut-o pe ea cu altul, trebuia sa realizezi ca tu tot nu esti de pus la icoane(aveai 2 femei in acelasi timp) si daca am inteles bine,sotia nu te batea acasa vazindute cu o oarecare fata
daca vrei ca ea sa te mai ierte,trebuie sa o rogi sa te ierte ca ai pus-o sa te astepte atita timp si sa-i spui ca oamenii nu usor se schimba,dar ea merita ca tu sa te schimbi si assa vei face.Zii ca sa incepeti o pagina noua,ca amici, cheamo la intilniri si fai ceva romantic, fa-o sa zimbeasca, iar daca o vei vedea cu altul nu o lovi, ci doar intreab-o care e problema in tine ca ea umbla cu altii si vei vedea ca o sati explice
Succese, sami scrii apoi in privat daca tia reusit