| FaraNume2014 a întrebat:

Saptamana viitoare imi pun aparat dentar si vreau sa stiu daca doare :O3...

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu doare atunci cand ti-l monteaza, insa dureaza in jur de 2 ore doar pentru o arcada. Dupa aceea te vor durea putin dintii atunci cand vei manca si vei simti o oarecare presiune asupra lor, insa in cateva saptamani te vei obisnui si nici nu vei mai stii ca porti aparatul. Va fi destul de dificil sa mananci la inceput, pentru ca nu vei putea consuma mancaruri tari, insa pe masura ce te obisnuiesti, nu va mai fi o problema.

| positivity a răspuns:

Nu doare absolut deloc.
Sora mea şi-a pus aparat dentar acum câteva zile, şi a spus că nu a durut-o deloc.
Deci stai calmă. happy

| LostInHell55 a răspuns:

Bună! Stai calmă nu doare, am o prietenă care si-a pus acum 2 zile si mi-a spus că nu a simtit nimic :d!

Fundităă?puppy dog eyes