| Deeismyname a întrebat:

Se pot face exercitii de marirea sanilor cu o gantera? Daca da, cum?

3 răspunsuri:
| totalus a răspuns:

Sigur ca se poate. de preferat o gantera de maxim 2 kg... si poti face cu ea ridicari din verticala in orizontala, cu mana in lateral. adica : cum o ti normal in mana cu mana intinsa in jos, o ridici pe lateral pana in dreptul unerilor, dar mana trebuie sa fie perfect intinsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu se pot.Lasa sanii sa creasca natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista exercitii de marire a sanilor.In schimb,poti face exercitii de intarire a muschilor care-i sustin(flotari), pentru a le pastra, astfel o forma frumoasa si pentru a preveni lasarea lor.Nu este nevoie de multe repetari(15-20/zi sunt suficiente, cel putin momentan), important este sa te tii de ele. Poti face pauze de 2 zile, in weekend(pauze in care sa nu le faci deloc). Daca nu le poti face intregi, opteaza pentru o varianta mai usoara a acestora: http://www.youtube.com/watch?v=dtp73cP_Ze0.Succes.