| MaxRobert a întrebat:

Buna seara!
1. Cand ma pot tranfera de la un liceu din Vaslui la Iasi?
2. Pot intra la un liceu cu medie de 9 spre exemplu daca am 8, 80?
3. Ma pot tranfera in timpul anului?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

1.Te poți transfera fie la vară, fie între module, doar dacă bifezi una din aceste criterii, vezi aici
https://www.portalinvatamant.ro/......10978.html

2.Daca la liceul respectiv, la profilul pe care tu îl dorești, media cu care a intrat ultimul e mai mica sau egală decât media ta, atunci da (asta in cazul in care te transferi anul asta)

3.Da,vezi răspunsul la prima întrebare.
Sper că te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, este imposibil, fiindca nu indeplinesti cerintele Ministerul Educatiei si invatamantulu.

| dullcat a răspuns:

Poti intra acolo unde sunt locuri libere daca ai media necesara.Succes.