| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! ajutati-ma va rog frumos vreau sa invaţ a bate cu piceoarile dar sa va spun sincer nici nu pot bine radica piceorul cam ca sa fie cu lovitură punternica! Vărog daţimi niste sitiuri unde pot sa găsesc ceva sau dati-mi voi ceva lecti ca intai si intai sa pot radica bine in sus piceorul cu lovitura va rog!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Prima dată trebuie să lucrezi pentru mobilitate. Un mic scripete fixat de tocul uşii rezolvă facil problema. O sfoară la capăt cu un suport textil pentru călcâiul piciorului completează acest " aparat ". După ce ai pus piciorul în suport îl ridici ajutat de capătul sforii trecut prin scripete cât mai sus. După mai multe zile de antrenament vei observa că începi să ridici piciorul fără susţinere din ce în ce mai sus. Greutăţile pentru gleznă te vor ajuta să lucrezi pentru forţă. Toate mişcările de kata pe care trebuie să le înveţi le vei face cu acele greutăţi fixate de gleznă.
Loviturile plecate din Gedan sunt foarte dure. Hiza Geri este devastatoare, dar pentru acest lucru trebuie să aprofundezi Keri Waza (dacă te hotărăşti să studiezi Karate - Do ).
Mult succes!

2 răspunsuri:
| Mady5Stars a răspuns:

Buna, fratele meu face kick-boxing si sincer ma sperie cand vad ce poate face cu picioarelewinking iti recomand niste lectii de kick-boxing pentru lovituri cu picioarelehee hee

| Dimon_9690 a răspuns:

Va rog din toata inima ajutati-ma!