| 354 a întrebat:

Buna seara,am o intrebare la care as prefera mai de graba sa raspunda fetele,dar daca sunt si baietii care stiu si pot sa raspunda nu m-ar deranja. Deci eu m-am facut blonda,culoarea mea naturala fiind satenul,acum eu nu inteleg de ce de fiecare data trebuie sa ma decolorez ca sa-mi iese culoarea mult dorita, daca nu ma decolorez imi iese blondul inchis, tind sa va spun ca mereu cumpar blond deschis.Ce fel de vopsea mi-ati recomanda sa cumpar ca nu sa nu ma mai decolorez tot timpul? si de ce nu imi iese blondul de pe prospectul vopselei?

Răspuns Câştigător
| kathy83 a răspuns:

Niciun blond nu iese ca pe cutie fara decolorare, pentru ca este influntat de pigmentul din firul de par. Daca te decolorezi, iese si pigmentul natural si poate fi inlocuit de alta culoare. In schimb, conteaza vopseaua folosita pentru ca nu toate degradeaza firul de par la fel de tare.

1 răspuns:
| loryiii a răspuns:

Nu prea se mai respecta acum ce spune pe ambalaje. Din cate am inteles cica l'oreal ar fi cea mai buna. Dar nu pot garanta... tu ce vopsea ai incercat?