| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara am o problema sad am 17 ani si stau cu bunicii pentru ca mama si tata sunt plecati in strainatate problema e ca bunicamia e exagerata angry... de exemplu lunea, joia si vinerea am pana la 1 iar martea si miercurea pana la 2 de obicei ajung in fiecare zi la 3 jumate 4 iar ea imi face o panarama doamne ca "unde am stat atat? nu imi ajunge cat ma plimb? ca rade lumea de mine, ca o sa ajung c***a orasului "crying si chestii de genu, sambata nu ies in oras ca nah trebuie sa stau sa fac treaba acasa iar duminica ies maxim 3 ore, aaa si am uitat sa zic ca am un prieten de 1 an si 2 luni stie de el dar ce ma enerveaza cal mai mult si mai mult cand spune ca "cand aveam eu prieten (de parca ar fi avutlaughing ) nu ma intalneam decat o data maxim de 2 ori pe saptamana si atunci 10-15 min era mult, ca Adi al tau creca sa si plictisit de tine" deci e exagerata ma dispera la culme si cel mai frica imi este ca mai am 2 ani de liceu si cand o sa ajung la facultate o sa imi fac de capstraight face... va rog un sfat ca simt ca nu mai pot ma innebuneste
(mama stie de tot si imi zice sa nu o bag in seama dar nu pot)
scuze pentru greseli am scris repedebig grin
:*:*mersi

4 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

Urata chestie...roag-o pe mama ta sa stea de vorba cu bunica-ta si sa-i explice ca mai trebuie sa iesi si tu, nu sa stai inchisa in casa. Sau poti sa vorbesti foarte clar cu ea si sai explici ca vremurile sau schimbat si ca nu mai suntem in epoca de piatra. Trebuie insa so intelegi si tu un pic.parintii tai te-au lasat in grija ei si poate ea se teme sa nu cumva sa patesti ceva. Totusi vorbeste cu ea foarte serios. Mult succes:*

| Diiaanna a răspuns:

In primul rand ar trebui sa incerci sa o intelegi.am trecut si eu prin asa ceva:procedeaza asa pentru ca nu vrea sa patesti ceva, pentru ea esti o responsabilitate.incearca sa-i explici, sa vorbesti calm, fara cearta. daca nu merge nici asa fa cum a zis mama ta, nu o baga in seama, las-o sa vorbeasca, zi ca ea si fa ca tine.multa bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa exact invers daca ea spune sa vii la 3. tu vino la 5
chiar daca nu-i place mancarea de foame tot o s-o manance
ai sa vezi pup simona 25 de ani

| BeatriceRamo a răspuns:

Credeti'ma ca am stat de vorba cu ea cu calm i'am explicat ca nu mai este ca pe timpuri acum e altceva ea nu o tine pe a ei. eu nu trebuie sa ies ca daca ies ma fac de raslaughing ca ma vede lumea ca ma plimb prin oras si la ea asta e o rusine.