| glob66 a întrebat:

Buna seara! Am o problema, sau nu chiar problema.Eram prietena foarte buna cu un baiat si ne intelegeam foarte bine.Prietenia noastra a tinut vreo 5 ani si dupa, cand m-am imprietenit cu niste fete nu prea am mai vorbit.Chestia care e, e ca de cand m-am imprietenit cu ele am devenit mai nebuna.Si el e un baiat care invata foarte bine.Ce as putea sa fac ca sa fiu din nou prietena cu el? Sa nu mai fiu prietena cu ele?(asta in cazul in care mai multe persoane mi-au zis ca ele ma trag in jos)

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa il cauti in primul rand asta ai de facut, si dupa ce vei comunica cu el vei intelege daca puteti fi prieteni si acum sau nu.
poate acum dupa 5 ani treburile stau altfel, cine stie

| glob66 explică (pentru Simpatic):

Ne vedem in fiecare zi ca suntem din aceeasi clasa.Acum numai vorbim aproape deloc.Chiar imi doresc sa ma reimprietenesc cu el

| Simpatic a răspuns (pentru glob66):

Pai daca sunteti in aceeasi clasa, nu ar trebui sa fie greu sa intri in vorba cu el intr-o zi!

| glob66 explică (pentru Simpatic):

Mi-e rusine sa incep o conversatie

| Simpatic a răspuns (pentru glob66):

Pai cand erati prieteni cum ai facut? " Prietenia noastra a tinut vreo 5 ani si dupa, cand m-am imprietenit cu niste fete nu prea am mai vorbit"

tot prieten iti va fi si acum doar nu sotwinking

asa ca nu ar trebui sa ai rusine!

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca "nebunia ta" l-a dezamagit si nu-i plac fetele care se comporta asa, de aceea nu mai este interesta de tine.
Cat priveste prietenia cu fetele alea care te trag in jos si te pun intr-o lumina proasta, este doar decizia ta sa le anunti ca nu mai esti prietena lor.

In viata, esti judecat dupa comportamnetul tau, dar si dupa anturajul prietenilor tai, presupunandu-se ca esti exact la fel ca ele, fiindca numai cine se aseamana, se aduna.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Dacă prietenele tale te-au tras în jos, renunți la ele. Referitor la băiat, dacă nu are o altă prietenă, poți încerca să reiei legatura cu el

| glob66 explică:

(ne vedem in fiecare zi dar nu vorbim)