| anacerasela a întrebat:

Bună seara!
Am și eu o întrebare. Dacă mă căsătoresc sau sunt căsătorită în timpul facultății sunt scutită de plătirea taxei? Am 20 de ani btw, că poate e o limită sau ceva

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu am auzit sa existe asa ceva.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu exista asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Nimeni nu-i scutit de taxe!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, nu cred.
Stiu ca asta se lega mai mult de camine in general, ca ai putea sta impreuna cu sotul.
In rest, din cate stiu... acesta nu ar fi un criteriu pentru scutirea taxei.

Bafta si succes sa ai! big grin

| VoidEternal a răspuns:

Nu am auzit niciodată că mariajul te-ar scuti de taxa de studii.

Desigur, nu toate universitățile au același set de reguli, dar sincer mă îndoiesc că e undeva măsura asta.

| eckblume a răspuns:

Nu esti scutita. Vezi criteriile in metodologia afisata pe site-ul facultatii tale.