| croissant a întrebat:

Buna seara, de aproape o lună imi caut ceva de muncă iar ai mei ma tot descurajează spunandu-mi de fiecare dată că merg la interviuri degeaba ca nu o sa gasesc un job... ma simt foarte descurajata si nu stiu ce sa mai fac am inceput sa gandesc negativ

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Stiu cum e si ai mei fac asa.
Iti dau un sfat cand gasesti ceva de munca si vrei sa mergi la un interviu nu le mai spune. Daca simti nevoia vorbesti vorbeste cu o prietena dar nu mai vorbi cu ei pentru ca atunci cand vei fi acceptata sa le poti da peste nas.
Stiu ca e aiurea sa te descurajeze proprii parintii si mie mi-au bagat mereu in cap asta si am avut si recunosc ca mai am si acum cateodata dubi in privinta reusitelor mele, dar ma gandesc ca pot mai mult decat sa le dau satisfactie.Fi ambitioasa, puternica si mandra de tine ca sigur vei reusi.

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Pe mine ma socheaza ce vad pe site-ul asta uneori. Cum ca parinte, in loc sa iti sustii si sa incurajezi copilul, il umilesti si il faci sa se simta inutil. E ceva gresit in creierul alor tai. Zau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce apleci tu urechea la tot ce scot pe gură ai tăi?
Ce contează părerea lor?
Contează părerea ta!