| AndreePapush a întrebat:

Bună seara dragii mei!
Hai să încep cu o mică povestioară.
Am 15 ani și tot timpul eram cea mai populară în clasă și în școală.
Acum un an s-a mutat în clasă o colegă de-a noastră mai veche.
Părea o fată cuminte, dar cum a venit toți îi acordă numai ei atenția.
În aproximativ 2 ani ea mi-a furat prietenii și atenția profesorilorsad
. Sunt o mică poetă și învăț numai pe 10 la toate obiectele,iar de cîînd profesorii nu-mi acordă atenția, încep să am note puțin mai mici!sad
Îmi zice cuvinte grosolane ca"Ești grasă" "Ești proastă"
Îmi vine s-o omor!
Mă ajută cineva?

Răspuns Câştigător
| Adry15 a răspuns:

Deci intr-un fel ceea ce te supara pe tine e popularitatea? Daca acei prieteni s-au dus doar la ea, inseamna ca n-ai insemnat nimic pentru ei. Zici ca profii nu-ti mai acorda atentie, iar tu ai scazut la invatatura? De ce? Poate problema e la ceilalti ci la tine. Cred ca ai fost destul de rasfatata, iar imediat ce colegii nu ti-au mai acordat atentie de care pretinzi ca ai nevoie, te-ai lasat pagubasa si nu mai prea faci nimic. Incearca sa meditezi putin...

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Daca ti-a " furat " prietenii inseamna ca acele persoane nu ti-au fost niciodata prieteni. Poti sa iti faci prieteni si la alte clase sau chiar alte scoli. Chiar nu ai de ce sa te ingrijorezi.Probabil colegii tai o plac din diferite motive.
N-o baga in seama pe fata si vezi de treaba ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

lasă gelozia. încearcă să îți vezi de treaba ta, nu te mai compara cu alții. cum să-ți fure prietenii? asta înseamnă că ei nu ți-au fost prieteni din moment ce "te-au uitat".