| DexterM14 a întrebat:

Imi cam place de o colega de clasa. De vreo 3-4 zile i-am tot pus intrebari pe ask.fm si ea vrea sa stie cine sunt. I-as scrie pe facebook dar mi se pare cam ciudat sa afle ca eu i-am tot pus intrebari. Voi ce ziceti? Sa ii scriu? Cum sa o abordez si ce sa vorbesc cu ea ca sa mentin conversatia? Ea este mai vorbareata dar eu sunt cam timid.

Răspuns Câştigător
| Jhonny17 a răspuns:

Sa inteleg ca-i dadeai cu anonim, sti ca asta n-o intereasa absolut deloc, iti spun din propria experienta, poti incepe sa vorbiti pe facebook la inceput despre scoala, arata-i ca esti baiat bun, daca ai zis ca esti mai timid si nu poti vorbi fata in fata cu ea fara sa te balbai, insa daca reusesti sa-ti faci indeajuns tupeu sa vorbesti cu ea, nu te du la dansa si ii zi in gura mare ca o placi, incearca mai pe ocolite, eventul va retrageti undeva si abia atunci sa vorbesti cu ea despre asta. Aa si ar fi ok sa nu ii zici ca tu esti anonimul de pe ask, poate nu-i place sau ceva si iti pierzi sansele cu ea. Bafta! Si ai grija ce faci!winking

7 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Call baby!

| neutrino a răspuns:

Mai bine ai chema fata in parc, pe o banca, si aici puteti vorbi cat doriti si despre ce doriti.

| SkyPilot a răspuns:

Si cum vrei sa ai o relatie cu ea fara sa ii spui cine esti? Ofera-i un trandafir rosu si spune-i cand i-l intinzi. Propune-i sa o conduci acasa sau invit-o la plimbare.

| Ionut_Oana-Roxana_1989 a răspuns:

Eu zis ca cel mai bine e sa ii spui ca o placi. poate ca si ea te place si asteapta ca tu sa faci primul pas. fi barbat! happy

| edy423 a răspuns:

Pai laughing)) vorbesti de scoala blablabla

| Tudor_Mihai_1994 a răspuns:

Ce se poate întâmpla daca ii spui ce simti? Doar nu o sa te omoare. Poate te place si ea. Oricum este disponibilă, altfel nu ar intra in vorba cu anonimii de pe ask. Poti să-i spui si pe ask ca tu ai fost(dar numai trimite cu privat) Poate o sa fie începutul unei relatii. Daca refuza nu baga cornu in perna

| miriam14 a răspuns:

Hei am avut aceeasi problema ca si tine de curand. sfatul meu este sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca o placi. apoi treptat o sa decurga toate de la sine ea iti spune ce simte si na.dar inca ceva spune-i despre ask.fm altfel daca afla din alta parte se va supara pe tine. spune-i ca ai vrut sa stii cate ceva despre ea