| Marius65 a întrebat:

Buna seara TPU, am si eu o dilema. intrebarea este pentru cei ce se pricep in pc-uri happy de curand am facut rost d cv. bani. mi-am loat niste piese mai calumea..si vreau sa stiu daca sursa mea de 460 wati este suficienta este model cu ventilator mare. piesele sunt acestea:
PROCESOR : AMD Phenom II X4 850 3. 30GHz (din cate am vazut consuma 95wati)
HDD De 250gb sata2
RAM 4GB DDR3 1333
Placa video nVIDIA geforce 210 512mb ddr2
si dvd-writer LG.Bun idea ar fi ca as dori sa schimb placa video cu alta placa adica o placa hd 6850 din cate am auzit trebuie sursa sa fie de 500wati, deci intrebarea ar fi imi ajunge o sursa de 460 watii la sistemul meu insa in loc de placa video geforce 210 sa am placa video hd 6850 si 2 ventilatoare de pc de 120mm... ruleaza bine pc-ul sau trebuie neaparat sa cumpar alta sursa? sad? multumesc. daca nu am fost prea explicit imi cer scuze este ora 4 dimineata

1 răspuns:
| adrianpopovici99 a răspuns:

Ai,ai nevoie deoarece ea consuma mult si exista riscul sa se stinga pc-ul.Am patit si eu aveam o sursa slaba si mi sestingea foarte rar