| ALEXXXL19 a întrebat:

am si eu urmatoru sistem
placa de basa, ASRock H61M-VG3 / H61M-VS3 Motherboard (Micro ATX Form Factor
Ram ZEPELIN 2 GB DDR3 1333
Procesor Intel CeleronG1610 2.60GHz socket LGA 1155
Hard disck 250GB Segate SATA2 7500rpm
Unitate optica LG DVDRW GH24NS95 SATA
placa video,audio, retea intregrata
sursa ATX 450 wati.
Imi puteti spune daca este bine configurat pentru jocuri ma refer la Minecraft, Need for Speed Moust Wanter, Need for Speed Underground 2, editare foto, filme full HD. vreau sa stiu ce pot sa ii fac sau ce saii mai pun.ESTE BUNA PLACA DE BAZA?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

E departe de un pc performant dar e destul pentru ce vrei tu si cred ca nu vrei cel putin la editare ceva profesional. Daca vrei mai multe jocuri, trebuie pusa o placa video mai performanta(ex radeon r7 250). Si o sa fie ok.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

E varza. Editare foto, foarte greu cu celeronu ala. Cat despre jocuri, nfs most wanted ( cel din 2005 ) si underground iti merg. Pentru filme hd asa este ok. Vrei componente sa-ti duca nfs mw 2012 in general jocuri mai recent aparute pe acel pc? Ai de bagat bani in el. In primul rand, inca o memorie ram de 2gb ddr3, minim un r7 250x, si nu in ultimul rand o sursa decenta de 400W reali, nu pocnitoarea aia. Toate astea te-ar duce pe undeva la 5-600 lei

| SilviaDulcik a răspuns:

Pentru ce ceri, acel calculator este de ajuns de bun.

| ALEXXXL19 explică:

Jipa95 cam cat m-ar costa un procesor pe socket 1155 pentru jociri