| Maryna78 a întrebat:

Buna seara TPU! Costa sa intru la balul bobocilor din a9a? In ce consta acest concurs si ce probe sunt? Cum pot castiga concursul? Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| demongirl a răspuns:

DA! Costa sa intrii la bal, daca vrei sa fi un simplu spectator, dar daca vrei sa fi participanta la concurs trebuie participi la niste preselectii pe care le fac elevii de a12a.Odata ce treci de preselectii va trebui sa faci repetitii pentru bal si pentru probe.Probele sunt :un moment artistic, defilarea, proba de cultura generala, rochia de seara, o proba de creativitate si o proba surpriza de care aflii doar in momentul tinerii balului.Acum in majoritatea liceelor balul se aranajaza cu bani, dar depinde si la ce liceu intrii pentru ca mai sunt licee unde balul e pe bune, a da iti mai trebuie de asemeanea un partener, pe care il vei alege tu din baietii care au fost alesi de catre cei de a 12 a la preselectii.:La bal poate fi invitata si vreo trupa sau vreun cantaret plus micile momente dintre probe care vor fi umplute de diferite persoane. Locurile sunt locul 1, 2, 3 si miss popularitate, iar daca, castigi balul in clasa a 12 a clasa ta va organiza balul respectiv.Multa bafta!

2 răspunsuri:
| PuFoS97 a răspuns:

Depinde ce liceu organizeaza, pentru a castiga concursul trebuie sa fi cat mai naturala si amuzanta...bafta

| MissIoana2002 a răspuns:

Nu stiu pretul dar pentru a castiga stiu sigur ca trebuie sa fi frumoasa si ambitioasa. Sper ca te-am ajutat!