| AnnnaMarrria a întrebat:

Buna seara tpu..imi scuzati categoria dar nu prea se potrivea la nimic... am nevoie de niste exemple de propozitii cu adjective puppy dog eyes
-adjectiv provenit din verb la participiu
-la gerunziu
-adj pronominale
-posesiv
-demonstrativ
-nehotarat
-in dativ
-relativ
-interogativ
si de intarire.
Cate un exemplu din fiecare puppy dog eyes fundita puppy dog eyes multumesc celor care ma ajuta :]

Răspuns Câştigător
| maria6 a răspuns:

Cartea citita este interesanta.
Pe un pat alb zace labada murinda.
Casei mele ii lipsesc ferestrele.
Copilului aceluia i s-a dat o nota mare.
Fiecarui om ii place munca.
Carui baiat i-ai daruit bicicleta?
Lui insusi ii recitasem poezia.

5 răspunsuri:
| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Incearca la Educatie si cultura generala, desi nu cred ca e bine sa-si bata capul altcineva in locul tau, find ca ai chiulit la lectie.

| AnnnaMarrria explică (pentru Neagu_Fanica_1980):

Nu am chiulit :] doar ca nu am facut lectia... a sarit diriga peste straight face si doar va cer ajutorul. daca unii stiu foarte bine nu cred ca isi bat capul. si eu am ajutat multe persoane in situatii d-astea si nu am mai comentat...

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru AnnnaMarrria):

Bine, nu fi suparata pe mine. Poate te ajuta cineva la nivelul clasei tale.Bafta.( Nu ai un coleg sau colega care ti-e mai aproape si cu un telefon o rezolvi mai repede decat astepand ca intamplarea sa-ti dea azi un raspuns?)

| AnnnaMarrria explică (pentru Neagu_Fanica_1980):

Nu m-am suparat..pentru ca nu am de ce happy
Pana la urma m-am descurcat. happy

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru AnnnaMarrria):

O K