| Marry:X a întrebat:

Buna seara tuturor. Vreau sa ma ajutatisad.
ma simt singura, toti m-au uitat, cu toti ma cert:-

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.imi pare f rau pentru starea ta. ce s a intamplat mai exact? de ce te au uitat? un motiv trebuie sa existe.prietenii adevarati nu te uita iti sunt alaturi deci ai grija.
daca te certi...nu cumva te ai gandit.ai si u partea ta de vina? sunt certuri majore sau niste certuri copilaresti.aceste chestii sunt specifice adolescentei(nu stiu ce varsta ai)dar incearca sa nu te lasi descurajata de chestia asta.nu merita ca pentru niste persoane tu sa te simti asa.
si eu ma simt uneori f sg...nu prea mai am prieteni...am la scoala... dar ne vedem decat la scoala si atat. e f nasol...stiu cum te simti intr un fel

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru tine sad
Am avut si eu stari din asteasadDar am trecut peste asta cu ajutorul prietenelor melelove struckCare m-au invatat sa am incredere in minebig grin
Aici pe TPU noi vom fi langa tinelove struckAsa ca nu trebuie sa te simti singurabig grinIncearca sa vezi partea buna a lucrurilor love struckNu te ajuta la nimic daca palngi sau daca esti tristawinking
Invata sa zambesti!love struck
Daca ai nevoie de mine in legatura cu vreun sfat sau altceva trimite-mi un mesaj privatwinkingkiss

| arysa a răspuns:

Exact asta am patit si eu dar incerc sa ma ridic si sa nu pun la suflet. O sa trecem si peste asta, dupa ploaie urmeaza soarewinking

| madalicious a răspuns:

Ai aici niste prieteni cu care probabil[nu promit] nu o sa te certi niciodata si care te asteapta cu bratele deschise de fiecare data cand ai o problemabig hug nu te mai simti singura.pentru ca nu esti...si nu te-a uitat nimeni.nu mai fi trista.>big grin

| viatadecacatt a răspuns:

Eeu am reusit sa ma cert cu 2 fete azirolling on the floor
Mda si eu ma simt in majoritatea timpului asa...mai suna ti si tu prietenii intreba-i ce fac, ceva acolo sa te bagi si tu in seama altfel.thinking

| Marry:X explică:

Am 15 anisad. M-am saturat de lumea de rahat in care traimsad. Azi m-am certat si cu prietena mea cea mai buna deoarece eu am luat 10 la lucrare si ea 9, dar ce vina am eu ca am inavatatcrying. Nimeni nu ma intelege, sunt intr-o agonie continuacrying. Dca vreti sa faceti schimb cu mine de id marya_angel2009, dar sa nu fiti de 12-13 ani de la 14 in suscrying. Macar sa mai vb cu cineva ca mor altfelcrying

| Marry:X explică:

Lorely acum stau si plang:

| LoryM22 a răspuns:

Buna! Ce faci? Cum o duci cu scoala? Eu ma uit la tv. Ce faci acum tu? Inca ceva legat de starea ta, si eu am uneori mici depresii in care ma simt inutila si respina insa apoi am vazut ca toate au luat o alata intorsatura si au revenit la normal, asa este viata ne da niste teste mai reu sau mai usor de trecut.

| putzulica a răspuns:

Ba nu maria...winking nu te-a uitat nimeni nu iti mai face griji asta e in capu tau...winking

| simoSTAR a răspuns:

Si eu ma simt cam la fel...nu am langa mine pe cei care ii iubesc...simt ca sunt a nimanui dar stiu ca timpul le rezolva pe toate.happy

| anca2903 a răspuns:

Buna!

Sfatul meu e sa te "bagi mai mult in seama", ca sa zic asa. Altfel nu o sa vina nimeni asa, deodata, sa te ia pe sus, si brusc sa fii inconjurata de 1500 de prieteni. Implica-te, socializeaza, fa glume! O sa vezi ca merge.winking

| princess a răspuns:

La 12 ani cum zice fata de mai jos... ce probleme ai putea sa ai, de ce sa te certi cu lumea.cum sa te simnti singura? eu nu va inteleg...in fine, nu stiu ce sa zic da si tu mai multe detalii despre problemele tale, de cete simnti singura? de ce te certi cu lumea? trebuie sa ai un motiv nu?

| BabyRosse a răspuns:

Cati ani ai? Eu am 12 ani si jum si ma simt la fel!

| JesterRO a răspuns:

Vai... ce probleme existentiale aveti la 12 ani...
Nu stiu ce sa zic... poate ar trebui sa va apucati de un sport, ceva ce va place sau v-ar place sa faceti.
Normal ca daca stai intr-un loc nu te cunoaste prea multa lume si nu prea are cine sa isi aminteasca de tine... te certi degeaba.

| JesterRO a răspuns:

As vrea sa fie un tag si pentru "Nu inteleg raspunsul", in loc sa dati stupid pentru ceva ce nu intelegeti inca...macar incercati sa intelegeti.
Cu totii ne simtim singuri si uitati de multe sau de putine ori... cel mai clar gasesti raspunsul in sufletul tau.
Si scuze daca am fost cam rece cu primul raspuns.
Toate bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de ce te simti tu singurica? si de ce te certi? aici ai destui prieteni schimba si tu cateva id-uri cu fetele si n-o sa mai fii chiar atat de singura.