| miki13 a întrebat:

Vreau sa imi comand cateva postere si nu stiu ce inseamna hartie foto satin si hartie fota lucioasa. Ajutati-ma sa aleg! Vreau sa arate ca posterele din reviste gen Bravo.Va multumesc!

1 răspuns:
| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Hartia satin este o hartie mata care scoate in evidenta detaliile si imaginea pare mai clara.Hartia lucioasa reflecta lumina.Parerea mea e sa faci aceleasi poster pe hartie mata si lucioasa pentru comparatie, pentru ca aspectul final depinde foarte mult de tonurile de culoare din poza(mult alb sau negru in poza). Succes!