| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

simt ca am nevoie de o mare schimbaresaddeci toata lumea imi spune ca sunt prea cuminte, nu prea am prieteni, de baiatul la care am tinut si inca mai tin m-am despartit de ceva timp si tot nu mi-am gasit pe altcineva care sa-mi schimbe sentimentele fata de el, comportamentul meu e prea cuminte:@ nu stiu m-am saturat de monotonia asta, de oamenii astia care vin la mine doar cand au nevoie de ceva, numai suportsad chiar m-am saturat de tot straight face azi e ziua mea ( si nimic din ceea ce`mi doream nu am ) iubesc pe cine nu trebuie, lumea ma vede prea cuminte, n`am cu cine ma distra, si multe celesad fetele mai populare care sunteti de`acord sa ma ajutati cu o schimbare si fizica si psihicahappy?big grin (sunt sigura ca o sa va intrebati cati ani am straight face azi am facut 17 si nu ma simt fericita delocsad)!

Răspuns Câştigător
| anestiuta a răspuns:

HEY! Te inteleg cum te simti. In primul rand as dori sa iti urez La Multi Ani! Sa ti se implineasca toate visele, sa reusesti sa faci tot ceea ce iti propui si multa sanatate! In al 2-lea rand pot incerca sa iti dau cateva sugestii. Daca esti linistita incearca sa gasesti ceva care sa te faca sa te simti rebela. Poarta haine din alte culori, vii sau, dimpotriva, negre. Incearca sa iti prinzi parul altfel...Lasa-l liber, natural, poti apela la putin fixativ ca sa ii dai un aer mai vesel. De asemenea din proprie experienta pot sa iti spun ca atitudinea ta conteaza fff mult. Stai dreapa, du-te la oglinda, zambeste si repeta-ti "SUNT ASA CUM VREAU SA FIU! SUNT VESELA! SUNT PRIETENOASA! POT SA FAC ORICE IMI PROPUN!"
Inca o chestie...Ce muzica asculti? Ai putea incerca putin soft rock care sa te faca sa te simti altfel. La mine m-au ajutat foarte mult chitara si rock-ul. M-a facut mai sociabila, mai prietenoasa, am cunoscut grupul de rockeri din orasul meu si, desi par ciudati, nu ai timp sa te plictisesti cu persoane de genul. Eu sunt cea mai cuminte din grup, dar ei ma accepta asa cum sunt si m-am schimbat ffff mult. Totusi ar trebui sa ai grija la ce asculti, sa nu dai de ceva mai trist (recomand trupe vechi la inceput gen Bon Jovi "It is my life", sau Scorpions "Wind of Change"). Sau daca ai mai ascultat, cauta ceva mai plin de ritm. Asculta melodia, danseaza, canta, distreaza-te singura!
Apoi incearca sa te eliberezi de complexe. De ce te ingrijorezi pentru ca esti linistita? Ciudat, dar baietilor pare sa le placa asta daca stii sa combini umorul, timiditatea si linistea... Iese o fiinta misterioasa care ii atrage daca vor ceva cat de cat serios. Incearca sa razi la cat mai multe glume, sa citesti bancuri pe care sa incepi sa le spui prietenelor sau persoanelor apropiate. Sa nu te descurajezi daca nu rad din prima, asta o sa iasa in timp. Fii expresiva, fa-i pe ceilalti sa rada CU tine, nu DE tine si sa te bage in grupurile lor. Hai, stai calma! O sa reusesti! Si mai ales...MULTA RABDARE!

2 răspunsuri:
| herbalist a răspuns:

Pai in primul rand LA MUUULTI ANI!
nu-s eu zic sa incerci sa iesi mai des in club sa fi mai vesela in tot ce tine de timpul liber cat despre iubit nu te grabi va veni si ziua ta norocoasa, asta e treci printr-o faza mai naspa nu te intrista priveste viata cu mai mult optimism si mai multa seninatate si totul sper ca se va schimba in bine pentru tine.winking aaa si de unde esti?
bafta in continuarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbarea fizica tine de tine. Coafeaza-te asa cum iti place, cum crezi ca iti sta mai bine. Imbraca-te asa cum te simti mai bine si cu ceva care te-ar putea pune in evidenta. Psihic vorbind, esti putin debusolata si plictisita in acelasi timp.In primul rand incearca sa vorbesti cu oameni si sa cunosti lume noua.Iesi in oras,plimba-te, fa ce iti place.Situatia prin care treci acum nu va persista mereu, te asigur. E doar o perioada prin care treci.Gandeste optimist, asculta muzica vesela si nu astepta sa vina cineva la tine sa te ia de mana si sa va distrati. Fa tu asta. Observ ca ai o problema din cauza faptului ca lumea te vede prea cuminte. Inseamna ca tu ti-ai creat imaginea asta. Apropiete-te de nisre persoane cu care crezi ca te-ai putea intelege si distrati-va.Sunt atatea lucruri de facut si tu vezi totul prin niste ochelari gri.Ai incredere in tine si nu ezita sa faci ce-ti place.
P.S: La multi ani!