| Ivory a întrebat:

Bunakiss! Stie cineva cam ce cursuri trebuie urmate pentru a deveni stewardesa? Fundaa celui mai rapid raspuns!kiss

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai de investit multi bani in scolarizare, iti doresc mult succes!
http://www.realitatea.net/......64000.html
Te pup!

| DanielaMf a răspuns:

Nu neaparat cursuri, pur si simplu trebuie sa stii multe limbi straine, si foarte important, sa stii la perfectie Engleza, si iti garantez ca vei fi o stewardesa angajata! Funda?happy

| Geamantan a răspuns:

Pentru a deveni stwerdesa, este nevoie sa urmezi cursuri speciale de pregatire. Acestea pot fi facute la Scoala Superioara de Aviatie Civila, iar pentru a te inscrie este obligatoriu sa fi implit 18 ani, sa ai diploma de bacalaureat si sa fii sanatoasa tun. Pentru a fi admisa, la testele de limba engleza si geografia Romaniei si a Europei trebuie sa iei minimum 7.