| 917r9chwbejs9 a întrebat:

Buna, stie cineva ce ar trebui sa fac ca sa ajung jandarm? Si care sunt cerintele legate de inaltime si greutate

1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

In primul si primul rand trebuie sa ai IQ sub medie si sa iti dirijezi viata dupa vorba " pumnii mei minte nu are, eu cu gaz va dau la fiecare " iar in prvinta inaltimii, criteriul este de minim 1, 65 ( la modul serios ) din ce am citit pe cateva pagini. De greutate nu stiu dar la ce vad prin jandarmerie pare ca angajeaza orice si pe oricine.