| FyllPistruiatu a întrebat:

Am 13ani 1, 60 inaltime si 55kg greutate. Ce program ar trebui sa fac ca sa ajung la vreo 48-50kg intr-o luna si ce ar trebui sa mananc? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

În primul rând ar trebui să renunţi la fast food şi să eviţi pe cât posibili dulciurile şi să nu mănânci după 18.
Apoi ar trebui să faci un sport. Recomand tennisul, bascket-ul, înotul sau voleiul. Şi cu astea împuşti 2 iepuri deodată: slăbeşti şi creşti în înălţime.

Numai bine!

6 răspunsuri:
| LgMihail a răspuns:

Sa-mi dai si mie 5 kg...te rog.
Multumesc (stai asa ca esti bine:->)

| Hugg a răspuns:

Nu manca dulciuri, trezeste-te dimineata pe la ora 8-9 si da 2-3 tura in jurul blocului/casei si mananca mai mult dimineata si mai putin searahappy funda?

| Doηηa a răspuns:

Păi nu prea ar trebui să mănânci, asta-i ideea...

| deadyo a răspuns:

Poti sa mananci orce da trebuie sa faci multe exercitii fizice pana slabesti eu am slabit 2kg in 2 zile si mancam orce dar faceam mult sport.

| Alexandru_8107 a răspuns:

Esti inca tanar, asa ca pana pe la 24 de ani organismul...

| Lexon a răspuns:

Renunta la dulciuri, la fastfood, chipsuri si in general cam tot ce ar fi prajit. Incearca sa ai zilnic una dintre mese vegetala. Redu putin ratia de paine.Consuma lichide cat cuprinde dar nu sucuri. Miscare, ar fi buna alergarea. Nu trebuie sa tii un regim anume sau sa iei pastile. Totul va veni de la sine. Ideal ar fi sa vorbesti cu mami si sa faceti impreuna un program.