| DodoDodo03 a întrebat:

stie cineva cum se numeste meeting-ul acela unde poti intalni persoane de acelasi caracter, unde poti sa iti faci prieteni, unde stai in forma de cerc pe scaun, nu cred ca se numeste voluntariat, dar, stiti despre ce vorbesc, adica eu trec printr-o problema, nu am prieteni, sau nu ma inteleg bine cu nimeni sau ceva de genul, stie careva cum se numeste intalnirea aceea, va rog, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Se numește terapie de grup.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

In functie de problema fiecare are un nume diferit. De exemplu cei de la Alcoolicii Anonim fac astfel de intalniri in care se descarca.
De obicei se numeste terapie de grup si poate sa fie (sa nu) asistata si de un psihoterapeut sau mai multi.

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu am nicio idee despre ce vorbesti, cum a zis si CuriousStuff ceea ce zici ma duce si pe mine cu gandul la Alcolicii Anonimi.
Ceea ce te-ar ajuta pe tine sunt activitatile sociale, de orice fel. Voluntariate, Team Building, Tabere. De asemenea daca ai ceva pasiune sa zicem chitara, mergi undeva la lectii de chitara unde se face asta in grup...sau daca iti place sa mergi pe munte sunt asociatii care merg pe trasee montane si e super fain+e sanatos+ ajuti natura.
Nu am auzit sa se faca astfel de intalniri "la masa rotunda"doar de dragul socializarii... in general astfel de intalniri se fac in cadrul voluntariatelor la inceput pentru a se cunoaste membrii echipei de voluntari.