| billyșorr a întrebat:

Buna, stie cineva daca uleiul de ricin stimulează cresterea părului si cum se aplica? Aici este vorba de barba, nu am barbă si vreau sa imi crească, cunoasteti alte solutii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu functioneaza pentru barba!
Nu glumesc, chiar nu ajuta la barba, pentru ca barba creste hromonal atunci cand trebuie, conform varstei tale si mostenirii genetice de la tatal tau!
Uleiul de ricin poate sa irite fata, de aceea nu se recomanda sa se foloseasca pentru tine, fiind indicat pentru scapul de pe cap, care este de alta natura decat tenul

| Ara997 a răspuns:

Tunde-o in draci si e suficient, barba creste dupa alte reguli (hormonale) nu merge cu apa de ploaie

| alex055 a răspuns:

Da stimuleaza, dar nu stiu cum se aplica

| billyșorr explică:

Ei bine, stimuleaza sau nu? happy