| JustMeC a întrebat:

Stiti cum imi pot face publica poza de profil pe facebook? Am tot incercat si-mi apare doar 'prieteni,eu, prietenii prietenilor". vreau sa apara ' public', stiti cum o pot face?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca ai sub 18 ani, iar pe facebook apare ca esti minor, nu poti seta poza de profil sa fie publica, din motive de confidentialitate si "protectie" ale facebook-ului.
Daca ai peste 18 ani, dupa ce te loghezi pe facebook, dai click pe rotita de langa "meniu" -> Privacy Settings -> Who can see my stuff si selecteaza public.
Bafta!

| LaviniaT a răspuns:

Intri la profilul tau, acolo in dreapta ai doua chenare -adauga prieten- si -mesaj- la -mesaj- ai o rotita mica si o sageata, dai la sageata la vezi ca si dai public.