| cosmina02 a întrebat:

Stiti cum se creeaza o pagina pe Instagram? Dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fă-ți cont, aici:
https://www.instagram.com/? hl=ro
Și, începi să postezi imagini plăcute...
Eu zic să nu amesteci contul de Instagram, cu cel de Facebook. E mai bine să le faci individual.

1 răspuns:
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Daca ai deja cont pe Instagram, poti asocia respectivul cont cu o pagina de Facebook. Deci pentru asta trebuie sa iti faci o pagina de Facebook mai intai, iar dupa asta te asociezi.
Cum sa faci o pagina de Facebook?
Trebuie sa intri pe Facebook si sa intri pe pagina alcuiva. Dupa ce ai intrat te uiti in stanga. Sub poza, like-uri, etc o sa vezi niste chestii scrise mai mic cu albastru. Una dintre acele chestii scrise cu albastru este " Creaza o pagina " ( daca ai Facebook-ul in romana, daca nu scrie tot asta, dar in engleza ). Dai click pe " Creaza o pagina " apoi iti vor aparea 6 patratele care au fiecare cate o imagine. Ala este motivul paginii, trebuie sa alegi un patratel si sa completezi ce iti cere. Dupa, la pasul unu trebuie sa alegi o imagine pentru pagina din calculatorul tau. Dai " Incarca o imagine " adica prima varianta scris cu albastru. Pasul 2 este ca sa chemi prietenii pe pagina ta, nu e obligatoriu, poti trece mai departe. Dupa trebuie sa scrii informatiile de baza si dupa sa dai " Continua " Apoi alegi numele paginii si te duce pe pagina unde poti posta pe perete, sa adaugi poze sau sa faci ce vrei tu sa faci cu pagina. Sper ca te-am ajutat si ca ai inteles.
Sper sa te ajute sa te ajute acest link cu asocierea lor: https://www.facebook.com/help/instagram/356902681064399
Paa! Sper ca ti-am fost de ajutor. :)