| anonim_4396 a întrebat:

Buna stiti un program sau mai multe cu care pot micsora pozele mari si explicati-mi si cum.Mulltumesc Anticipat!

4 răspunsuri:
| JoJo a răspuns:

In PhotoScape: Editor-> Home-> Resize->si iti alegi dimensiunea doritahappy
Succes!

| Alecsandraa a răspuns:

Nu prea inteleg cum adica sa le miscorezi?
In fine.
Cel mai bun e Photoscape :X
Dar daca inteleg eu intrebarea[cu toate ca n-o inteleg] poti sa decupezi imaginea. happy
La photoscape, si la 'crop'. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti folosi cel mai banal program, paint brush al windows-ului. Apesi tastele CTRL+W, sau alegi din meniu IMAGE+STRETCH/SKEW si spui acolo cu cit vrei sa micsorezi poza.

| iemiliea a răspuns:

Photoscape. rezise