| BBAlyss a întrebat:

Buna happy
Stiu ca poate unii dintre voi o sa considere stupida intrebarea intr-un fel, dar am nevoie de ajutorul vostru
Maine, in ora de muzica vom fi ascultati fiecare individual pe nota, va trebui sa cantam, iar eu sunt timida de felul meu si imi este teama sa cant.Nu sunt o cantareata foarte buna dar nici cea mai rea, insa stiu ca indiferent cum ar fi colegii vor rade.
Am nevoie de un sfat, vreau sa fiu putin mai curajoasa si sa ma gandesc ca ei nu sunt acolo dar nu stiu cum...
Cine ma ajuta?
Dau funda
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Eu cand sunt in situatia ta fac acesti pasi:

1.Cant imi striga profa numele, eu ma ridic in picioare si ma gandesc ca sunt o vedeta super celebra care tocmai a inceput sa cante live la un concert.

2.Cand esti 100 % sigura ca poti canta, doar canta si restul va veni de la sine.

3.Asta a fost. Crede-ma, e cea mai buna cale.Colegii tai vor fi impresionati de vocea ta.

Ar mai fi o cale:

1.Sa te gandesti ca esti intr-o camera numai cu oglinzi si ca tu iti canti tie.Stiu, pare ciudat, dar merge!

Sper ca te-am ajutatsmug

| Amy a răspuns:

Hey, stai calma. crezi ca o fi singura care nu are voce? o sa fie foaaarte multi ca tine.razi si tu de ei. distreaza-te.cel putin asa fac si eu cand ma asculta la muzica.rad de toti...si ei de mine laughing nu are de ce sa-ti fie rusinewinking

| Criiiiiiiis a răspuns:

Si eu sunt foarte speriata cand zice profesoare de muzica astazi va voi asculta pe fiecare in parte dar " Rose" ia`ti inima in dinti si arata ce poti nimenii nu e Bon Jovi sa cante extraordinarr` de bine fiecare are talentele sale`:].
Asa ca "Rose"nu trebuie`sa mai fii timida arata`le ce poti cu adevarat ia`ti inima in dinti si te uiti doar in foaie [caiet] de unde cantii tu versurile. si stai cu capul in foaie [caiet] pana`termini de cantat si la sfarsit ridici capul incetul`cu incetul` si ai sa vezi ca colegii`tai nu vor rade si daca rad spune`le ca nici ei nu`s cine stie ce cantaretzi`:] fiecare are talentele lui :] inascute!