| Satan13 a întrebat:

Stiu ca vi se pare o prostie, dar sunt noua si habar nu am ce inseamna funda! Imi poate explica cineva?

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Buna!
atunci cand pune cineva o intrebare si primeste raspunsuri, are dreptul sa'si aleaga cel mai bun raspuns pe care sa'l premieze cu funda.
aceasta funda inseamna puncte bineinteles insa nu e decat o panglica galbena care simbolizeaza ca ai avut cel mai bun raspuns si ca ai ajutat cel mai bine la o anumita intrebare.
atunci cand doresti sa dai funda, vei vedea ca in dreptu' utilizatorului pe care vrei sa'l "onorezi" cu acest cadou, se afla o funda dedesubtul careia scrie ceva cu alege raspunsu' castigator!
nu e mare branza! aa si, bine ai venit pe TPU! :*
xoxo

8 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Cand pui o intrebare si ti se raspunde, cel mai bun raspuns considerat de tine este pemiat cu o fundita. Ea iti va aparea in dreptul oricarui raspuns, dai click si gata ai premiat raspunsul corect!

| DakotaRoyse a răspuns:

Cand primesti raspunsuri la o intrebare, ai optiunea sa dai funda la un raspuns pe care-l consideri tu ok, suficient de detaliat, etc.
Funda? big grin

| DeNyyy a răspuns:

Buna. fundita se da celui mai bun raspuns dintre toate. adica cel pe care il consideri tu ca fiind cel mai bun raspuns. fundita o ai in dreptul raspunsului unui utilizator

| onlymeme a răspuns:

Buna Jasminahappy
dupa putin timp cand primesti raspuns la orice intrebare data de tine,. iti apare in dreapta funda...
si daca dai funda (adica dai clik pe ea, si dai "ok")unui raspuns, inseamna ca raspunsul ala ti'a fost cel mai de follos dintre toate, sau ala consideri u ca e cel mai bun dintre toatehappy, e raspusul castigator...
cam atat e de zishappy
papawave

| RobertClaudiu a răspuns:

Deci eu cand iti scrii si u verifici la intrebarile mele poti sa dai funa la cel care tia scris respectiv eu dar daca eu pun o intrebare si u raspunzi cu un raspuns amuzant sau serios primesti u fundita asa sta treaba cu funditele

| lil_2808 a răspuns:

Pai eu ti-am dat raspunsu... si indreptu arata o fundita. si da`i clik pe eahappy

| RamonaPgstai a răspuns:

Funda inseamna sa dai raspunsului castigator funda adica persoana care te-a ajutat ii dai funda vezi in dreapta raspunsului meu pa sper ca ai inteles

| ioaa a răspuns:

Funda=cand alegi un raspuns ca fiind cel mai bun, deci castigator apare o fundita d`aia de castigator laughing) Nu stiu cum sa explic prea bine, sper ca m-am facut cat de cat inteleasa si sper ca te-am ajutat! :*