| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Ce inseamna L. O. L?big grin Poate vi se pare o prostie ca nu stiu, dar chiar nu stiubig grin

Răspuns Câştigător
| AlinaBulina a răspuns:

Inseamna "laughing out loud" - adica "razand in gura mare". E o expresie pe care o folosesti atunci cand incerci sa exprimi amuzamentul online. Din pacate, incep sa aud acest "lol" si in viata offline, ceea ce e dubios. tongue

127 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Nu este o prostie este cand cineva spune o gluma sau ceva amuzant tu razi...

| anamaria_6094 a răspuns:

Multi dintre adolescentii din ziua de azi, care stau pe messenger in fiecare zi folosesc gresit sensul cuvantului L. O. L., ei cred ca inseamna ceva logic, de fapt aceasta prescurtare vine de la laughing out loud ceea ce inseamna ca razi tare. Sper ca raspunsul meu sa te fi ajutatbig grin

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lots Of Laugh exprima rasul LOL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laughing out loud

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laugh out ligh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol= razi tare happy.:*:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E "laughing out loud", exact cum a zis Alina bulina...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol-semnificatie de ras...adica spui lol... ce ochelari are ala sau sunt mult mai multe exemplehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna rad in hohote...prescurtarea vine din engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razand in gura mare inseamna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inseamna a rade in hohote sau ceva de genu...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna "laughing out loud" in traducere "razand in gura mare" aceasta expresie se exprima online pe mess in jocuri...:LOL rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laughing out loud. Nici eu nu stiam dar am cautat pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna mori de ras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LoL=razi foarte tarerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se foloseste atunci cand ti se pare ceva foarte comic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol=laugh of loud=a rade tarelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand zici LoL inseamna ca te miri de ceva, razi de ceva. Este sinonimul lui Doamne!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alina Bulina si cei care au mai zis "laughing out loud" - adica "razand in gura mare" au dreptate. Nu te lua dupa toti care folosesc in mod echivoc acest cuvanthappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna razand cu gura mare, e o expresie foarte folosita de adolescenti big grintongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lots of laughs-adica ceva de genul "razand in hohote"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lool inseamna ceva de ras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laughing over limits

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol=hohote de ras in limba engleza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL=doamne (adica te miri)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vorba lui Alina, inseamna laughing out loud adica razand.:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna ca:categoric