| andrutzzzzza a întrebat:

Suneti-mi si mie niste filme de comedie. Cele mai tari primesc funga+vot

Răspuns Câştigător
| TeIubesccc a răspuns:

E usor sa day copy paste de pe google. Poate ea vroia sa stie cateva filme pe care le-am vazut noi si care credem ca merita vazute, vrea pareri. happy

2 răspunsuri:
| TeIubesccc a răspuns:

Beauty and the briefcase, The proposal, Marley & me, The perfect man. si inca cateva filme [nu comedii], dar care merita vazute : Easy A, Never been kissed.

| Annessa a răspuns:

The Smurfs – Strumpfii (2011)
The Smurfs - Strumpfii (2011)
5 August 2011 Actiune | Comedie | Familie

Strumfii sunt niste creaturi miniaturale de culoare albastra, care traiesc intr-un sat mitic din Evul Mediu si sunt hartuiti de catre un vrajitor diabolic pe nume Gargamel, care intentioneaza sa ii foloseasca ca parte a unei vraji ce l-ar putea ajuta sa produca aur. Dupa ce Gargamel descopera satul strumfilor, …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.00/10. Voturi: 3 )
Accesari: 715
Love Birds (2011)
4 August 2011 Comedie | Romantic

Doug (Rhys Darby) trăieşte într-o lumea perfectă a lui, nu își face griji si este socat atunci când din această viață "de visător" prietena lui Susan (Faye Smythe) se hotărăște să nu mai facă parte, săturându-se de "idealurule" lui. Dar Doug descoperă un pui rănit de raţă şi începe să-l …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.00/10. Voturi: 16 )
Accesari: 1,298
Friends with Benefits – Prieteni cu beneficii (2011)
Friends with Benefits - Prieteni cu beneficii (2011)
3 August 2011 Comedie | Romantic

Tinerii Jamie si Dylan sunt cei mai buni prieteni, isi petrec cea mai mare parte a timpului liber impreuna, sezand pe canapea, consumand bere, vizionand filme la televizor si conversand cu dezinvoltura despre tot soiul de subiecte picante sau plimbandu-se prin New York si amuzandu-se reciproc pe seama cuplurilor care …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.25/10. Voturi: 79 )
Accesari: 17,134
In the Land of Women (2007)
28 Iulie 2011 Comedie | Drama | Romantic

Distrus in urma unei despartiri de prietena lui, Carter Webb paraseste L.A-ul pentru a locui cu ciudata lui bunica intr-un cartier marginas al orasului Detroit, peste drum de familia Harwicke. In timp ce se lupta cu propriile probleme, Carter este fascinat de femeile din familia Harwicke. Toate acestea se indragostesc …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.25/10. Voturi: 85 )
Accesari: 10,972
Happy Feet (2006)
27 Iulie 2011 Animatie | Aventura | Comedie

Happy Feet este o comedie plina de aventuri ce are in centru o comunitate de Pinguini Imperiali din indepartata Antarctica. In acel pustiu inghetat in care scopul final al marii lor calatorii este acela de a-si gasi… "sufletul-pereche", vocea este atuul de baza in atragerea partenerelor de…ou. Fiecare pinguin compune …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.72/10. Voturi: 90 )
Accesari: 4,272
Disaster Movie (2008)
26 Iulie 2011 Comedie

Echipa din spatele a numeroase parodii precum Scary Movie, Date Movie, Epic Movie sau Meet the Spartans, isi pune amprenta unica si asupra genului de filme ce au ca subiect dezastrele. Filmul urmareste aventurile nefericite ale unui grup de tineri, ridicol de atractivi, in timpul unei nopti fatale. Orasul este …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 6.11/10. Voturi: 55 )
Accesari: 6,959
Superhero Movie – Comedie cu super eroi (2008)
Superhero Movie - Comedie cu super eroi (2008)
25 Iulie 2011 Aventura | Comedie

După ce a fost muşcat de către o libelulă modificată genetic, tocilarul Rick Riker dobândeşte abilităţi supranaturale care îi permit să devină un adevărat erou de talia lui Superman sau Spiderman (asta bineînţeles, dacă ar ştii cum să le folosească). Asumându-şi noua identitate, Rick devine "The Dragonfly" ("Libelula") şi este …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.95/10. Voturi: 79 )
Accesari: 8,869
Take Me Home Tonight (2011)
23 Iulie 2011 Comedie | Romantic

Vara anului 1988 este pe sfarsite in San Fernando Valley, iar Matt Franklin, sora lui geamana Wendy si cel mai bun prieten al lor Barry Nathan refuza sa isi asume responsabilitatile unor adulti, desi sunt la varsta la care ar trebui sa isi stabilesca scopuri precise in viata. Matt a …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.33/10. Voturi: 72 )
Accesari: 13,516
Dadnapped (2009)
23 Iulie 2011 Actiune | Animatie | Comedie

Totul incepe cand Melissa(Emily Osment) trebuie sa isi petreaca o saptamana cu tatal ei.Tatal ei,celebrul Neal Morris este un scriitor foarte cunoscut datorita cartilor lui de mare succes ,,Trip Zoome".Ei pleaca in exursie.Desi Melissa se astepta la o excursie cu tatal ei mai obisnuita,tatal ei o duce in Mercury,Un oras …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.00/10. Voturi: 31 )
Accesari: 2,265
Bride Wars – Razboiul mireselor (2009)
Bride Wars - Razboiul mireselor (2009)
21 Iulie 2011 Comedie | Romantic

Bride Wars este povestea a doua prietene, Emma si Liv. Amandoua sunt foarte bune prietene, dar pentru a ajunge in fata altarului, amandoua sunt capabile sa calce pe cadavre. In momentul in care sunt cdeodata erute in casatorie, ele se bucura una pentru alta, cautand rochii de mireasa si planificand …
Monte Carlo (2011)
20 Iulie 2011 Aventura | Comedie | Romantic

Grace a economisit bani pe toata durata liceului lucrand ca chelnerita intr-o cafenea, cu scopul de a-si permite luxul de a calatori la Paris, a se plimba pe malul Senei si a urca in varful Turnului Eiffel. Dupa absolvire, adolescentei i se ingaduie sa faca o excursie in Franta impreuna …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.57/10. Voturi: 251 )
Accesari: 48,697
The Bucket List – Ultimele dorinte (2007)
The Bucket List - Ultimele dorinte (2007)
19 Iulie 2011 Aventura | Comedie | Drama

Edward Cole si Carter Chambers sunt doi barbati din medii sociale total diferite. Edward Cole este un om de afaceri cu o avere impresionanta, iar Carter este un mecanic auto foarte inteligent. Din cauza problemelor de sanatate, Edward se interneaza intr-un spital , al carui proprietar este. Intamplarea face ca …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.31/10. Voturi: 72 )
Accesari: 4,254
Zookeeper – Omu’ de la Zoo (2011)
Zookeeper - Omu' de la Zoo (2011)
15 Iulie 2011 Comedie | Familie | Romantic

Supraponderalul, blajinul si amabilul Griffin Keyes lucreaza ca ingrijitor la parcul zoologic Franklin si este adorat de catre animalele exotice pe care le are in grija intrucat si-a dedicat viata protejarii acestora si si-a sacrificat sansa de a iubi si de a fi iubit de o femeie pentru …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.99/10. Voturi: 161 )
Accesari: 42,937
Horrible Bosses (2011)
13 Iulie 2011 Comedie

Nick, Kurt și Dale sunt trei angajați care sunt în permanență terorizați de șefii lor: o stomatologă nimfomană, căreia îi place să-și pună angajații în situații neplăcute, un superior care își urăște angajații atât de mult, că i-ar concedia pe toți și un nemernic, care îi manipulează pe angajați să-și …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.53/10. Voturi: 87 )
Accesari: 30,101
Bad Teacher – Profa rea, dar buuuna (2011)
Bad Teacher - Profa rea, dar buuuna (2011)
11 Iulie 2011 Comedie

Elizabeth Halsey este o profesoara de liceu nonconformista, malitioasa, sarcastica si complet lipsita de vocatie, care face economii pentru a-si permite o interventie chirurgicala de marire a bustului doar pentru ca asa considera ea ca si-ar spori sansele de a cuceri un barbat potent din punct de vedere financiar, care …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.92/10. Voturi: 383 )
Accesari: 82,377
Casanova (2005)
10 Iulie 2011 Aventura | Comedie | Drama | Romantic

Filmul prezinta povestea lui Casanova, legendarul amorez despre care se spune ca ar fi iubit aproximativ 10.000 de femei. Parasit fiind de mama lui de la varsta copilariei, Casanova isi gaseste alinarea in bratele femeilor. Traind intr-o lume in care era blamat de biserica si majoritatea barbatilor pentru aventurile sale, …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.66/10. Voturi: 77 )
Accesari: 7,067
Kingpin – Regele popicelor (1996)
Kingpin - Regele popicelor (1996)
9 Iulie 2011 Comedie | Sport

Roy Munson (Woody Harrelson) a avut o carieră promiţătoare până când un rival, Ernie zis şi Big Ern (Bill Murray), a asmuţit asupra lui un mafiot care l-a lăsat pe Roy fără o mana. 17 ani mai târziu, Roy ajunsese o ruină, dar apariţia lui Ishmael îi redă speranţa de …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 6.20/10. Voturi: 35 )
Accesari: 1,937
Men in Black II – Barbatii in Negru II (2002)
Men in Black II - Barbatii in Negru II (2002)
8 Iulie 2011 Actiune | Comedie | Science Fiction

Partea a doua a filmului Men In Black ii gaseste pe cei doi eroi separati – Kay s-a intors la viata sa normala, pe cand Jay continua sa lupte pentru agentia care are grija de extraterestrii de pe pamant. De aceasta data, misiunea lor este sa salveze lumea de la …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.64/10. Voturi: 72 )
Accesari: 5,563
Something Borrowed – Iubit de imprumut (2011)
Something Borrowed - Iubit de imprumut (2011)
7 Iulie 2011 Comedie | Drama | Romantic

Rachel este o avocata celibatara stabilita in New York, foarte buna prietena cu Darcy, o publicista carismatica. Inca din timpul facutatii, Rachel s-a inteles foarte bine cu Dex, un coleg pe care nu a indraznit niciodata sa-l considere mai mult decat un simplu amic. Cand Darcy o anunta ca …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.90/10. Voturi: 224 )
Accesari: 59,540
Men in Black – Barbatii in Negru (1997)
Men in Black - Barbatii in Negru (1997)
7 Iulie 2011 Actiune | Comedie | Science Fiction

James Darrel Edwards este un politist din New York cu fizic atletic si atitudine antiautoritara. Intr-o noapte, dupa ce urmareste un fugar misterios pe strazile orasului, care se dovedeste ca este un extraterestru, James este recrutat de catre "K", un veteran dintr-o organizatie secreta care se ocupa cu venirile si …
Ceremony (2010)
5 Iulie 2011 Comedie

Uma Thurman e Zoe, o femeie frumoasă şi (desigur) înaltă care se pregăteşte de nuntă cu personajul lui Lee Pace, un bărbat fermecător, galant şi chiar mai înalt decât ea. Michael Angarano îl joacă pe Sam, un bărbat mai tânăr şi scund, care însă a rămas îndrăgostit de Zoe şi …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 6.35/10. Voturi: 57 )
Accesari: 9,244
Larry Crowne (2011)
5 Iulie 2011 Comedie | Drama

Larry Crowne este un barbat de varsta medie, constiincios, prietenos si amabil cu clientii, care lucreaza la un magazin de imbracaminte si a fost desemnat in repetate randuri angajatul lunii. Atunci cand este concediat in mod inexplicabil de catre noua conducere a companiei, care pune mai mult pret pe o …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.16/10. Voturi: 103 )
Accesari: 36,135
Arthur (2011)
3 Iulie 2011 Comedie

Remake al comediei romantice cu acelasi titlu din anul 1981, filmul "Arthur" il are in centrul actiunii pe un playboy alcoolic si petrecaret, care nu are niciun scop precis in viata si care isi pierde timpul risipind fara masura averea familiei. Singura persoana pe care iresponsabilul si flusturaticul Arthur Bach …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.12/10. Voturi: 129 )
Accesari: 17,646
Boy (2010)
2 Iulie 2011 Comedie | Drama

Este anul 1984 si Michael Jackson este regele muzicii pop chiar si in oraselul Waihau Bay din Noua Zeelanda. Aici il intalnim pe Boy, in varsta de 11 ani, ce locuieste impreuna cu bunica ,cu o capra si cu fratele sau mai mic, pe nume Rocky (ce crede ca …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 6.63/10. Voturi: 48 )
Accesari: 5,153
Bridesmaids – Domnisoare de onoare (2011)
Bridesmaids - Domnisoare de onoare (2011)
29 Iunie 2011 Comedie

Atunci cand cea mai buna prietena a ei pe nume Lillian o anunta ca s-a logodit si o roaga sa ii fie domnisoara de onoare la nunta, Annie accepta cu bucurie propunerea de a se implica in organizarea fericitului eveniment din viata viitoarei mirese, fara sa se gandeasca la multitudinea …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.02/10. Voturi: 166 )
Accesari: 56,163
Che bella giornata – What a Beautiful Day (2011)
Che bella giornata - What a Beautiful Day (2011)
26 Iunie 2011 Comedie

Checco, a guy who works as a bouncer at a nightclub in Brianza, dreams of becoming a policeman, like his uncle Joseph Capobianco, but for a series of funny circumstances, is rejected at the interview with Colonel Gismondo Mazzini three times in a year. But thanks to a recommendation of …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.35/10. Voturi: 113 )
Accesari: 13,956
Mr. Popper’s Penguins (2011)
Mr. Popper's Penguins (2011)
26 Iunie 2011 Comedie | Familie

Inspirata din cartea pentru copii cu acelasi titlu din anul 1938 a autorilor Richard si Florence Atwater, comedia "Mr. Popper’s Penguins" il are in centrul actiunii pe Tom Popper, un dezvoltator imobiliar care darama localuri indragite de catre new yorkezi pentru a construi pe respectivele terenuri zgarie-nori. Dependent de munca …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.09/10. Voturi: 248 )
Accesari: 74,843
Gigantic (2008)
24 Iunie 2011 Comedie | Romantic

Brian Weathersby este un tanar in varsta de 28 de ani, care locuieste in New York si vinde canapele si paturi intr-un magazin apartinand unei companii elvetiene. Fiind cel de-al treilea copil al unui cuplu atat de varstnic incat oamenii ii confunda adesea pe parintii lui cu …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.25/10. Voturi: 53 )
Accesari: 11,072
Gunless (2010)
23 Iunie 2011 Comedie | Western

O comunitate linistita si pasnica din Canada este zdruncinata de sosirea unui cowboy american inarmat, cunoscut sub numele de Montana Kid, si cautat pentru uciderea a 7 oameni, insa ulterior ni se dezvaluie ca numele lui real este Sean Rafferty. El recunoaste ca a omorat, nu sapte, ci 11 oameni. …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 6.09/10. Voturi: 47 )
Accesari: 5,592
Cedar Rapids (2011)
19 Iunie 2011 Comedie

Tim Lippe este un agent de asigurari timid si naiv, care nu a parasit niciodata localitatea natala Brown Valley din Wisconsin si nu s-a cazat niciodata la un hotel, motiv pentru care este luat complet pe nepregatite atunci cand este trimis sa-si reprezinte compania la o conventie regionala desfasurata in …
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules (2011)
18 Iunie 2011 Comedie

Devon Bostick, în rolul fratelui mai mare Roderick, decide că e totuşi timpul să îl ajute pe fratele său mai mic, în loc să îi pună beţe în roate. Probabil plictisit de atâtea şotii şi dornic de a avea un partener, mai degrabă decât o ţintă, Roderick începe să-i spună …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.87/10. Voturi: 78 )
Accesari: 14,184
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed – Scooby Doo: Monstri dezlantuiti (2004)
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed - Scooby Doo: Monstri dezlantuiti (2004)
16 Iunie 2011 Aventura | Comedie | Familie | Muzical

In noua lor aventura, Scooby si echipa lui se confrunta cu un personaj periculos, care incearca sa puna stapanire pe orasul Coolsville producand panica printre locuitori prin intermediul unui robot cu infatisare de monstru. Singura posibilitate de salvare a eroilor este sa cerceteze arhivele muzeului din oras, unde dau de …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.52/10. Voturi: 86 )
Accesari: 6,252
The Wedding Date – Ceva de Imprumut (2005)
The Wedding Date - Ceva de Imprumut (2005)
15 Iunie 2011 Comedie | Romantic

Kat traieste la New York si tocmai trebuie sa ia avionul pentru a pleca acasa in Londra pentru nunta surorii ei. In avion se intalneste cu "prietenul" Nick, un barbat de companie pe care ea l-a angajat. Toata aceasta afacere este pentru a-l face gelos pe fostul ei logodnic, care …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.16/10. Voturi: 141 )
Accesari: 22,912
Burning Palms – Povesti arzatoare (2010)
Burning Palms - Povesti arzatoare (2010)
14 Iunie 2011 Comedie | Drama

"Burning Palms" e o narațiune cinematică subversivă care împletește cinci povești de viață ale unor locuitori din Los Angeles. Orașul e cunoscut pentru aviditatea cu care explorează orice tabu și nu lasă nimic îngropat după perdele de mister, iar personajele sunt lăsate să-și sape o carieră care le va duce …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 5.57/10. Voturi: 53 )
Accesari: 6,448
The Best Man – Cavalerul de onoare (2005)
The Best Man - Cavalerul de onoare (2005)
14 Iunie 2011 Comedie | Romantic

Scriitorul Olly Pickering primeste o invitatie la nunta din partea unui vechi coleg de colegiu pe nume James, impreuna cu propunerea de a-i fi acestuia cavaler de onoare. Suferind de blocajul pe care il experimenteaza macar o data in viata fiecare scriitor, tanarul Olly nu isi gaseste cuvintele potrivite pentru …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.32/10. Voturi: 97 )
Accesari: 17,088
The Hot Chick – Puicuta cu cocosel (2002)
The Hot Chick - Puicuta cu cocosel (2002)
12 Iunie 2011 Comedie

Rob Schneider a fost GIGOLO, Rob Schneider a fost ANIMAL. În ziua neagrã de 13 decembrie, un blestem cade pe capul lui si îl transformã în ceea ce nu si-a închipuit niciodatã, într-o FEMEIE. Actorul din succesele "Deuce Bigalow: Male Gigolo / Un gigolo de doi bani" si "The Animal …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.58/10. Voturi: 253 )
Accesari: 21,278
Henry’s Crime – Crima lui Henry (2010)
Henry's Crime - Crima lui Henry (2010)
11 Iunie 2011 Comedie

Cel mai paşnic om din lume, Henry (Reeves), este acuzat de o crimă cu care nu are nimic de-a face şi anume jefuirea unei bănci! Buclucul în care se trezeşte Henry dovedeşte încă o dată că "tot răul e spre bine", pentru că bărbatul îşi va descoperi în toată această …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.75/10. Voturi: 67 )
Accesari: 7,628
A Cinderella Story – O Cenusareasa moderna (2004)
A Cinderella Story - O Cenusareasa moderna (2004)
11 Iunie 2011 Comedie | Familie | Romantic

Drăguţa, dar tocilara liceeană Samantha Martin (Hilary Duff), e pur şi simplu dărâmată de moartea prematură a tatălui sau, tragedie care o lasă singură cu Fiona, ticăloasa ei mamă vitregă (Jennifer Coolildge). Fiona o forţează să facă cele mai murdare treburi din casă. Nici şcoala nu-i oferă vreo consolare, mai …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 8.78/10. Voturi: 199 )
Accesari: 17,202
Child’s Play 5: Seed of Chucky – Fiul lui Chucky (2004)
Child's Play 5: Seed of Chucky - Fiul lui Chucky (2004)
7 Iunie 2011 Comedie | Crima | Groaza

Sub regia lui Don Mancini, Chucky, papusa ucigasa se intoarce in al cincilea film din seria Child’s Play: "Seed of Chucky"! In film apare un nou personaj, Glen, care nu este nimeni altul decat orfanul lui Chucky si al miresei sale, Tiff. Actiunea filmului incepe odata cu productia unui film …
[1] Monument de prostie[2] Pierdere de timp[3] Mai bine nu[4] Momente bune si atat[5] Asa si-asa[6] Bunicel[7] Bun[8] Foarte bun[9] Obligatoriu de vazut[10] Capodopera
( Nota: 7.71/10. Voturi: 149 )
Accesari: 11,981
That’s What I Am (2011)
That's What I Am (2011)
5 Iunie 2011 Comedie

"That’s What I Am" s-a numit initial "Big Red", iar in acest film Randy Orton are un rol secundar. Actiunea are loc in anii 60, drama despre familie este concentrata pe viata unui copil de 12 ani sclipitor, Andy, pe care profesorul de engleza (Ed Harris) il pune in echipa …
Change of Plans (2011)
25 Mai 2011 Comedie | Drama | Familie

"Change of Plans" focuses on a couple that happens to be completely married to their careers: one is an aspiring singer named Sally, while her husband, Jason, designs high-tech planes for the government. Just as both of their careers are about to take turns for the better, Sally receives a …