| fede12 a întrebat:

Sunt a8a si la anul o sa fiu la liceu si am nevoie de ajutor in alegerea profilului, vreau ceva fara nici.un fel de mate fizica chimie etc. as vrea pe filologie dar e cam greu cu engleza. va rog sa imi dai detalii despre profile va rog.

4 răspunsuri:
| Cristyan21 a răspuns:

Mda la stiinte sociale faci mate pana in a-12 a... restul bio, fizica, chimie pa pa din a -10 a tu alegi+la filologie eu cred ca e mai greu chiar daca numai faci mate. ca o sa faci mai multe ore de engleza, de romana...

| asdfgh23 a răspuns:

O sa-ti fie greu dupa ce termini sa gasesti o facultate si sa stii ca si la filologie si stiinte socilale faci niste mate, bio etc vreo 2 ani. putin dar se face

| ionukutza1 a răspuns:

Nu conteaza ca e grea engleza. Nici eu pana in clasa a 7-a nu am stiut nimic. In 2 ani am invatat o groaza de chestii doar uitandu-ma la filme si seriale si citind. Inveti repede doar sa te straduiesti. La filologie e usor.

| CrissV03 a răspuns:

Ai putea alege arte.Este o oportunitate buna, multe avantaje, alegeri(desen, muzica, etc.) si nu e asa greu
Ce zici? Funda?