| evamilia a întrebat:

Sunt adolescenta. Acum ceva timp am avut o pereche de ochelari cu care imi statea foarte bine dar acum am unii noi si nu ma avantajează deloc. Sunt tot rotunzi dar sunt mai mari si pe lângă asta stau si stramb, imi fac fața ciudata si chiar eram obișnuită cu foștii ochelari.
2. De ce a timp stau la gazda, si parul mi se îngrașă rapid, sta lipit de cap, nu ma trezesc ca acasă?
Inainte îmi statea bine cu un fel de tip de par si acum deloc.
Fundă

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Te vei obisnuii cu noii ochelari, chiar fiind mai buni, avand lentila un pic mai mare, protejeazadu-ti ochii mult mai bine ca ceilalti. Este doar o chestie de timp, pana te vei obisnuii cu ei.

2. Parul nu ti se ingrasa pentru ca stai la gazda, doar pentru ca nu-l mai speli si nu mai ai grija de el, asa cum faceai acasa.
Spala-l si clateste-l foarte bine si vei vedea ca nu se va mai ingrasa atat de repede. Asta chiar este o problema, de care esti singura raspunzatoarte, nu altii si nici alta locatie.