| Felixsunshine a întrebat:

Bună seara.
Locuiesc în Londra de șase luni deoarece venisem să-mi continui studiile în comerț după ce mi-am luat bacul. În fine, voi trece direct la subiect, am întâlnit un băiat, mai mare decât mine cu cinci ani iar acesta este de origine Japoneză, e genul de om care se atașează rapid și iubește profund, așa că m-a făcut să mă îndrăgostesc de el iar relația noastră a mers foarte bine încă din primele săptămâni, dar brusc viața mea s-a schimbat complet… doamne, nici măcar nu știu cum să încep, încă sunt în șoc… o să vii se pară o Nebunie dar vă voi poveștii oricum: De o lună și ceva trec prin perioade care nu se simt reale deloc alături de el, să vă spun, acum trei săptămâni am aflat că el aparținea unui grup de gangsteri, însă unul respectat de toată lumea și care nu se ocupă cu măgarii, ceea ce fac el și cei din grupul lui este să organizeze bătăi corecte (adică fără arme) cu alte grupuri cu care sunt adversari, iar grupul iubitului meu întodeauna a câștigat, iar atunci când vreun grup de gangsteri pierde în fața altuia, grupul câștigător își poate alege membrii care să se alăture iar astfel, grupul devine din ce în ce mai mare. Am fost martoră la unele bătăi și atâta timp cât nu fac alte lucuri mai rele și nici nu se ocupă cu armele, am zis că e okay însă i-am propus iubitului meu că ar trebui să se oprească din aș mări grupul. în timp ce avea aceasta Conversație cu el, am avut brusc o viziune în care cineva îl lovește puternic cu un fier în cap așa că m-am năpustit peste el și l-am pus la pământ, când mi-am ridicat rapid privirea, chiar apăruse un tip cu-n fier în mână, pregătit să-i dea în cap, atât de panicată eram încât n-am mai ținut cont că de fapt, eu chiar am avut o viziune adevărat, și m-am ridicat pentru ai lua acel fier din mână, și cum acesta nu se aștepta, am reușit să îl iau și să-i mai și dau un picior în stomac.
După acel incident, mi-a fost teamă să-l mai las să hoinărească cu grupul lui așa că l-am plesnit ușor cu ambele mâini peste obraji și i-am zis "Ken, orice s-ar întâmpla sunt aici ca să te protejez, dar te rog să nu îngreunezi situația, Mi-ar plăcea să te lași de chestiile alea ale tale cu gang-ul"
Evident că nu m-a ascultat… eu sunt singura femeie între atâția bărbați dar mă plimb doar după el, simt acea nevoie de al proteja, de parcă ar murii oricând iar eu trebuie să fiu acolo ca să împiedic asta… alaltăieri, eram cu el în fața blocului si din nou, am avut altă viziune cu o motocicletă venind în viteză, a trebuit să reactionez cât s-a putut de rapid si l-am împins pe Ken de s-a lipit cu spatele de stâlp, si imediat am fost luată de păr de o mână, acesta m-a târât 2 minute având mare viteză pe motocicletă, iar ca să scap mi-am pus tocul pe asfalt si am încercat cu toată forța să mă dezlipesc de el imediat ce m-a ținut strâns în brațe, si la un moment dat am căzut pe asfalt, spârgându-mi capul, lângă tâmplă. Ken fugea furios în același timp în timp ce eu vedeam în ceață din cauza lacrimilor si a amețelii, iar înainte să leșin i-am zis "Ken… tipul are un briceag în buzunar… nu te apropia de el, bine…?" Sângeram iar el stătea în genunchi pe jos, luându-mi trupul în brațe și neștiind ce să facă
"M-auzi? Am sunat la salvare, rezistă, da?" Chipul lui era atât de neutru, însă lumina ochilor lui a dispărut complet
"Dacă ți se întâmplă ceva… tipul e om mort……" am văzut negru în fața ochilor
Când m-am trezit, era în spital iar el era lângă mine.
"Ne despărțim, bine? Ești în mare pericol lângă mine. Nu vreau să te pierd, înțelegi?" Înainte să pot spune ceva a plecat din salon… și de atunci mă simt tristă… nu suport să nu stau lângă el, îl iubesc atât de tare încât nu-mi pasă de pericole… ce ar trebui să fac?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Frumos vis ai avut, si cand te ai trezit era dimineață, ce minte ai in cap, esti buna de actriță, in ce filme joci, ca nu cred ca este real nimic din ceea ce ai scris tu aici, este o fictiune pe care a nascocit o mintea ta in lipă de altceva mai bun de facut.

| Violleta2022 a răspuns:

Cam sperioasa fantezia ta cu gangsteri, dar mai baga si ceva romantism in ea ca nu ti-o va cumpara nimeni daca vrei sa o publici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce ar trebui să fac? Dacă cineva îți spune ce ar trebui să faci, o să și asculți?
îl iubesc atât de tare. Ce înseamnă penrtru tine că îl iubești? Explică cu alte cuvinte.

| mihai69 a răspuns:

Să mergi mai departe.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"ce ar trebui să fac?"

Să continui cartea.

| johnnny123 a răspuns:

Ce este asta, o tentativă de a scrie o carte pentru adolescenți?

| cristimihailov a răspuns:

Alta care a vazut prea mult e seriale coreene si muzica kpop.

Un mare secret, fara suparare.

Lasa visele astea si traieste-ti viata.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ce imaginație bogata.

| haileewatson a răspuns:

Ce carte misto

| AlexandruAdy a răspuns:

Cred că ești și tu o copila de 12 ani care n-are iubi și încearcă să scrie cărți de dramă sa fie băgată în seama, daca nu știi ce să faci, Do your homework.