| yonel321 a întrebat:

sunt baiat am 14ani.si am niste pistrui pe fata care numi plac deloc.am vazut pe net niste metode naturaliste pe internet. dar nu prea cred ca au efect asupra disparitia pistruilor.as vrea sa-mi spuneti o metoda de a scapa de pistrui printr-o metoda naturala. dar sigur sa functioneze.msy. dau funda. dar spuneti-mi.eu krd ca poti scapa de ei.si spuneti-mi metode naturaliste care functioneaza. dau funda. dar sa mearga acele leacuri

1 răspuns:
| MarieRova a răspuns:

Buna Ionel!
In primul rand conteaza cam cati pistrui ai(in ce medie).
Vreau sa mentionez ca pistruii sunt un farmec si in timp iti vei da seama.
Observca tu chiar iti doresti sa scapi de ei.Eu iti voi spune cateva metode:
1.Lamaia-ea doar stopeaza(micsoreaza) pistruii, dar in timp iti reapar, iar la unii poate fio si o reactie alergica in cat sa le apaar si mai multi.Mentionez ca daca folosesti des lamaia, ea iti va usca pistruii, cat si fata.
2.Laser-ul-pentru asta trebuie sa fi major, dupa 2-3 sedinte iti trec, dar in circa 1-2 ani pot sa iti reapara.In timp ce te duci la sedintele cu laseru-ul nu ai voie sa stai la soare, de aceea este recomandat iarna.
3.Cremele-depinde,exista vreo 3 categorii de creme :
-cele ieftine 6-20 lei:care sunt foarte proaste deoarece iti vor arde fata,iar daca te vede pana si becul, nici macar Soarele, pielea ta va deveni rosie
-cele medii 70-200 lei:acelea pot sa zic ca sunt buncicele unele, te ajuta sa scapi de ei vreo 70-80 %, dar cand te vei prezenta luminii soalre, pistruii vor reaparea
-cele mai scumpe 500-4000 lei:acelea sunt cremele de la cele mai mari marci,care chiar te ajuta, cu acelea se scapa si de alunite si de tot.
Deci este decizia ta, eu iti urez mult succes!