| CosminBoss22 a întrebat:

Bună,sunt clasa a 7-a si pana acum nu am invatat la nici un test si vreau sa ma duc la mate info, acum imi dau seama cat de importanta este scoala si as vrea sa ma pun sa invat dar la mate info trebuie sa ai media 9 ca sa intri si daca iau note bune la clasa a 7-a semestrul 2 si a8-a nu va fi destul si ma simt foarte prost pentru ca stiu ca daca nu am invatat nu voi fii nimic in viata si nu mai am ce face, va rog, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Calm happy
Străduiește-te cât poți pentru note că oricum nu prea mai contează media, dar axează-te mai mult pe mate și română pentru examen.
Poți reuși să intri

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Începe să înveți.

| Andra9pk a răspuns:

Depinde de liceu.
Nu toate cer la mate-info medii mari.
Sunt licee in care au intrat copii la mate-info cu medii sub 6. sau nu au stiut la evaluare nici de un 5 amarat.
Apuca-te si recupereaza materia atat cat poti(daca nu poti singur,apeleaza la un meditator), pune-te apoi bine la punct cu ce ti se preda sa nu ramai in urma gen. fa-ti un portofoliu in care sa ai fise cu toate formulele la fiecare lectie in parte, cu desene(la geometrie), cu grafice daca e cazul. si cu exemple de exercitii rezolvate. Sunt o groaza pe net la fiecare capitol.
Cu calm se rezolva totul. Daca ai si vointa sa faci asta, bravo tie!

| Delcatty a răspuns:

Vei avea de munca. Va trebui sa inveti suplimentar destul de mult. Daca ai ambitie, ceea ce pare ca ai, poti face asta.
Simt nevoia sa te felicit ca ai realizat ca scoala e importanta. Te-ai maturizat si vrei sa faci ceva bun cu viata ta. E frumos cand se intampla asta.
Ce sa faci? Concentreaza-te pe examenul din clasa a opta. Incearca sa iei note cat mai mari acolo. Te poate salva asta.
Cauta pe cineva sa iti dea meditatii ca sa iti fie mai usor.
Si, cum ti-a mai zis cineva, exista licee unde se poate intra si cu 5, da, la mate-info. [