| MyChemicalRomance a întrebat:

sunt clasa a 8'a la Tg-Jiu(Gorj) si la liceu as vrea sa merg la Lupeni (Hunedoara) am vorbit cu parintii, este totul ok, sunt de acord sa merg unde vreau...o mica problema...Am prieten de 8 luni, este coleg de clasa cu mine si il iubesc mult si sunt sigura ca si el tine la mine.Am trecut prin multe, amandoi am gresit, dar nu ne'am despartit. Daca voi pleca, nu voi putea ramane cu el sad ..este imposibil. Nu stiu ce sa fac..ma roaga sa raman aici si i'am explicat ca la liceu va fi altfel..in primul` rand nu vom fi in acelasi liceu si lucrurile se schimba, vom intalni alte persoane, si nu va mai fi ca inainte :-

1 răspuns:
| martzian a răspuns:

MyChemicalRomance, adevaratul test al iubirii este chiar distanta. De multe ori putem face greseala de a confunda dragostea cu atractia fizica. Prima nu trece, a doua... da, in absenta stimulului. Te sfatuiesc sa mergi la liceu. Daca prietenul tau te iubeste, de va astepta. In ziua de azi nu veti avea probleme cu comunicarea (mess, skype, etc.) plus ca aveti destule vacante! Daca doresti sa corespondezi pe aceasta tema mai in detaliu iti recomand: http://adolescentzi.wordpress.com/. Iti doresc sa iei decizia cea mai inteleapta si mai ales sa nu o regreti!