anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a IX-a la filologie,am note bune la majoritatea materiilor, in afara de matematica unde am 6 si chimie, unde nu trec.Pe primul semestru am avut media 5 cu chiu cu vai, dar acum notele mele lasa de dorit.Problema mea nu este ca nu invat,dar intotdeuna pentru materiile de profil real am avut nevoie de ceva timp sa inteleg ce si cum,iar pe langa tine,am avut si sustinerea unor profesori care si-au putut pierde putin din timpul lor pretios pentru a-mi explica,ceea ce trebuia sa inteleg din clasa.Bun,lasam probleme de genul acesta,insa eu si chimia niciodata nu ne-am inteles, mi-a dat foarte mari batai de cap din clasa a7a,dar acum este mai grav ca niciodata, am 2 de 2..Profesoara este extrem de rea si ii place sa primeasca bani si cadouri pentru ca elevii sa promoveze la materia sa.
Acum,va rog,ce as putea face? sa ii dau cadou? este singura mea sansa de a trece,insa au fost si momente in care nu a primit cadouri de la elevi sau le-a primit,dar nu i-a trecut.
Va rog,ajutati-ma cu un sfat, mai ales cei care au trecut prin situatii similare! Multumesc :*