| Darkangel13 a întrebat:

Sunt din Sibiu si doresc sa imi cumpar un skate.Sunt incepator, adica m-am dat foarte putin cu skate-ul unui prieten si nu stiu sa fac niciun trick, si pentru inceput as dori sa gasesc un skate la un pret accesibil doar ca sa ma invat mai bine. Apoi daca chiar ma pricep o sa investesc intr-unul mai bun. Stie cineva unde pot gasi vreun magazin de skate-uri in sibiu? sau oare pot gasi un skate bunicel intr-un supermarcket? ( Metro, Real, Carefour?)

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Am fost acum o lună în Sibiu, urmează să merg în decembrie. E frumos acolo. Oricum, revenind la skate. Eu spun că mai bine ţi-ai comanda unul de pe 'net, ce puţin nu trebuie să mai umbli prin magazine căutând şi întrebând diverse persoane unele mai pricepute decât celelalte. Să înţeleg că tu vrei pentru început să-ţi cumperi un skate mai puţin bun, gen un RCO. Nu prea agreez RCO-urile, pentru că, sunt mai mult jucării decât skate-uri de calitate.
Am căutat câteva skateshop-uri, dar majoritatea preţurilor nu au limite. Totul e de la 300 lei în sus.
http://www.area52.ro/skate-shop/completuri_tricks/
Vezi că sunt multe skateshop-uri în Sibiu, dacă nu vrei să comanzi de pe net, ţi-aş sugera să începi căutările. Cumpără-ţi un skate bun, nu unul care se va strica la primul trick dat.
În supermarket-uri nu vei găsi niciodată skate-uri bune. Sunt doar RCO-uri, sau alte firme de acest gen.

| ErickEmil a răspuns:

In primul rand la magazinuri sportive 100% gasesti un skateboard... numa ai grija ce cumperi ca te poti fraierii! Ai grija ca rotiile sa fie siliconate si placa sa fie din lemn dur nu din brad... ar fi bine sa te lase si sa il testezi(modele si gripul le pui tu separat. placa conteaza)! si daca nu gasesti cv bun cauta la supermarkete sincer sa-ti spun cred ca la metro gasesti mai de calitate! Bafta si sper ca te-am ajutatbig grin