| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Sunt foarte slabă, mentionez ca fumez, nu stiu dacă si din cauza asta. Daca ma las de țigări o sa am mai mare pofta de mâncare? Sau ma ingras? Aștept răspunsuri. Va rog!

8 răspunsuri:
| mistichypnosis a răspuns:

Buna!
De obicei asa se intampla, pentru ca tigarile iti taie pofta de mancare.De accea cand te lasi, e posibil sa te ingrasi.smug

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te lași de țigări, vei fi mult mai sănătoasă și cu șanse mai mari să te îngrași.

| Patronu1 a răspuns:

Pai la băieți le plac fetele slabe, asa se poarta în ziua de azi. Câte kile ai de te deranjează asa de rău? Și ca sa îți răspund la întrebare, da, de la țigări nu ai pofta de mâncare, dacă vrei eu it-i recomand sa te apuci de electronice, și după ce ca o sa aibă gust mâncarea din nou, nici nu o sa mai obosești asa de repede. Bafta!

| ywar a răspuns:

Pentru fiecare tigare fumata faci o rugaciune.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Evident că vei avea mai multă poftă de mâncare dacă lași țigările.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, unul din motive pentru acre esti atat de slaba este intr-adevar fumatul.
Dar fiind atata de slaba, esti vulnerabila si foarte usor afectata de boli si infectii, pentru ca sistemul tau imunitar este slabit enorm de consumul de nicotina, care-i cancerigen si care produce modificari majore la nivelul plamanilor, mai ales la varste atat de fragede.

| Donsavas a răspuns:

Da,vei avea un apetit mai bun, simțurile fata de mâncare vor fi mai puternice. Poti incerca, pentru binele tau, sa te lasi de fumatcare e doar o moda proasta.