| Andreeea_2574 a întrebat:

sunt in clasa 11a si am un coleg nou anul acesta. Mie imi place de el.Cand sunt in ora mai intorc capul si ma uit la el si observ ca el ma privea deja.Nu vorbim deloc.La inceputul anului mai glumeam dar acum nu. Uneori cand il descopar ca ma priveste isi intoarce repede capul dar alteori ne privim reciproc vreo cateva secunde. Odata eram la ora si l'am surprins ca ma privea insistent si il priveam si eu asta timp de cateva secunde apoi mi-a venit sa rad si lui la fel dar tot ne priveam.Acum nu stiu ce sa cred, ma gandesc ca si'a dat seama ca il plac dar oare daca nu m-ar place ce vrea sa sugereze prin privirile lui? Nu mi-a spus niciodata ca ma place iar pe mess nu vbm deloc.Nu stiu daca are prietena daras vrea un sfat de la voi daca ma place sau daca nu de ce ma priveste asa? Mentionez a2a oara ca il plac si ca as vrea sa aflu daca ma place sau nuthinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate este nehotarat in privinta ta. Nu stie ce vrea...ar trebui sa comunice cu tine, chiar si daca ii pari doar simpatica. Poate ca totusi ma insel si este timid; nu-l cunosc. Dar ma feresc de astfel de baieti, iar daca mi-au atras atentia astept sa vorbeasca ei cu mine. Daca nu am rabdare, atunci deschid eu prima dicutie print-o gluma, dar pe urmatoarea o astept obligatoriu!