| Andreeea_2574 a întrebat:

sunt in clasa 11a si am un coleg nou anul acesta. Mie imi place de el.Cand sunt in ora mai intorc capul si ma uit la el si observ ca el ma privea deja.Nu vorbim deloc.La inceputul anului mai glumeam dar acum nu. Uneori cand il descopar ca ma priveste isi intoarce repede capul dar alteori ne privim reciproc vreo cateva secunde. Odata eram la ora si l'am surprins ca ma privea insistent si il priveam si eu asta timp de cateva secunde apoi mi-a venit sa rad si lui la fel dar tot ne priveam.Acum nu stiu ce sa cred, ma gandesc ca si'a dat seama ca il plac dar oare daca nu m-ar place ce vrea sa sugereze prin privirile lui? Nu mi-a spus niciodata ca ma place iar pe mess nu vbm deloc.Nu stiu daca are prietena daras vrea un sfat de la voi daca ma place sau daca nu de ce ma priveste asa? Mentionez a2a oara ca il plac si ca as vrea sa aflu daca ma place sau nu thinking

Răspuns Câştigător
| FFAP a răspuns:

2 posibilitati:
1. Intra pe el: te-ai prins, asa-i?
Normal, ca o sa te intrebe cu ce, cum, cine, ce?
Discutia poate fi ceva de genul:
Tu: te-ai prins, asa-i?laughing
El: poftim?
Tu: ca te plac, maaaphbbbbt.
El:...
[Asta ca sa fi directa. Apoi ii spui ce simti, mai profund!].

2. Clasic...roaga o prietena sa vorbeasca cu el. Sa-l intrebe ce parere are despre tine, pe ocolite. In functie de reactia lui, ii spune ca vrea sa vorbeasca cu tine...si intervi turolling on the floor.

Mi-au functionat ambeleblushing. Have fun!