| anonim_4396 a întrebat:

Buna.
Sunt in clasa a 8-a (din Brasov) si ar trebui sa ma hotarasc la ce liceu sa merg,
problema e ca eu nu stiu ce sa fac pe viitor.
M-am gandit sa merg la Unirea. Cu cat se intra acolo si cam cum e acolo?
M-am mai gandit si mi-au mai spus colegi ca as putea sa merg la ceva liceu bilingv/intensiv engleza. Intr-adevăr, sunt buna la engleza, as vrea sa dau Cambridge-ul. Nu stiu de ce dar nu ma vad eu la intensiv engleza. Nu am incredere in mine.
In orice caz, vreau sa merg pe filologie profil uman.
La mate, chimie, fizica sunt planta de Venetia, deci nu pot sa merg pe un profil real.
M-am gandit si la liceul pedagogic dar nu, nu e de mine.

(imi pare rau pentru categorie, nu stiu ce sa pun)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice liceu cu profil uman este bun pentru tine!

Testul Cambridge il poti da cand esti a a12-a ca sa nu mai dai BAC-ul la engleza.

In ce priveste categoria selectata pe TPU, ca sa-ti postezi intrebarile, cand nu stii sigur, poti selecta intotdeauna categoria: "Conversatii".