| ciresicanebuna a întrebat:

La liceul la care vreau sa merg, la profilul uman nu este clasa de filologie simplu, ci doar filologie bilingv engleza si filologie limbi straine (intensiv engleza + franceza). Pentru cel din urma este nevoie de proba speciala? Am inteles ca s-a dat, insa nimeni nu a anuntat. As vrea sa stiu exact ce si cum este cu acest profil.

4 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Du-te cel mai bine pe bilingv caci vei avea mult mai multe posibilitati de angajare cand stii mai multe limbi.
Da, proba de franceza s-a dat dupa cea de engleza.

| ErrorFound a răspuns:

Mi se pare ca este si o sesiune speciala prin vara pentru acest test.Informeaza-te si tu pe net.

| ciresicanebuna explică (pentru ErrorFound):

Daca gaseam nu mai intrebam. Am auzit doar de o proba care era diferita si mult mai usoara decat cele de bilingv pe care le-am dat deja. Vroiam sa pun acest profil ca optiune doar, prima fiind pe bilingv engleza. Insa nimeni nu prea stie de acest profil, toata lumea care vroia sa-l puna printre optiuni credea ca este filologie simplu.

| ErrorFound a răspuns (pentru ciresicanebuna):

Aha...