| nevastuica_7599 a întrebat:

Buna sunt in clasa a 8 si o sa dau examenul de "capacitate" cum pot copia pentru ca in sala vor fii numa profesorii care te supravegheaza happy

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Nu-ti recomand asta. In sala vor fi profesori pe care nu-i cunosti. De exemplu. in clasa 5-8 la fiecare test/teza am copiat. Am dat si eu examen, ce-i drept, nu Capacitate. Aveam copiute, sub fund, pe scaun, departam picioarele si citeam, aveam si in maneca de la hanorac si in penar si imi scrisesem si pe banca inainte de testare ( era la mate) formule si chestii d-astea. Dupa 15 min, un coleg s-a gandit sa copieze. L-a prins, i-a dat 1, i-a luat lucrarea si l-a dat afara. Imagineaza-ti ca 1 in examen e... cel mai nasol, mai ales ca esti a 8a si iti trebuie o medie de admitere cat mai mare. asa ca lasa-te de joaca, nu stii ce profi prinzi. invata, doar pentru capacitatea asta, restul' e cancan:*
Succes.

4 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Ă, păi, o să poți, o să vă ajute supraveghetorii, așa se întâmplă mereu.
Doar că va fi dificil. Ar trebui să înveți ceva happy

| Marynna a răspuns:

Daca te duci la examen cu gandul "Voi copia",nu te vad bine. Uite o idee mai buna:invata,repeta,concentreaza-te la examen,si daca tu ai invatat f bine,ai mai si repetat,si la examen nu poti deloc sa faci un subiect,vezi cand profu nu e atent si copiezi.
Dar sa NU te duci niciodata la un examen cu gandul ca vei copia, fara sa inveti, pentru ca poti avea ghinion si sa ai un supraveghetor care nu lasa nici musca sa bazaie.

Bafta la examenehappy

| ριтιquтss a răspuns:

Ai putea sa inveti. e mult mai simplu asawinking + ca daca inveti, il treci...

| XxDeeDeexX a răspuns:

Mdea hai sa ti raspund eu calumea ca restul te sfatuie sa inveti nu i rau chiar ar trebui sa inveti macar 20%...dar poti sa ti iei casca sau cip cu casca cineva iti sopteste prin ea dn afara cu cipul e cam lf dar e mai scump mi se pare eu am si una si altalaughing)blushing oricum Bft la examenhee hee