| plusvminus a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a,nu am intrat la liceul dorit, astfel ca vreau sa ma transfer.Ma pot transfera la inceputul primului semestru?
Stiu ca transferul se poate realiza in vacanta intersemestriala, dar am o nelamurire in legatura cu media -cea de admitere sau cea de pe primul semestru imi este necesara transferarii?
VREAU UN RASPUNS SIGUR; LE MULTUMESC MULT CELOR CE MA AJUTA!

2 răspunsuri:
| Ardnabella a răspuns:

Media de pe primul semestru trebuie sa fie egala sau mai mare decat ultima medie de pe primul semstru din clasa respectiva. Daca vrei sa faci transefrul de la un profil real la cel uman trebuie sa dai diferente la latina.Multa bafta!happy

| plusvminus explică (pentru Ardnabella):

Mersi mult! Vreau sa ma transfer la acelasi profil, crede-ma ma simt foarte usurata sa aud ca media semestriala este cea care conteaza.