| DeiiaCherry01 a întrebat:

Sunt in clasa a sasea si domnisoara profesoara de informatica, pentru vacanta, ne-a dat tema de a "trece" 3 probleme prin: - schema logica, - pseudocod, - si limbaj C++. DIn pacate, nu am inteles foarte bine explicatiile dumneaei.
Dragilor, v-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta macar cu enuntul problemelor. Multumesc mult fie si pentru citirea intrebarii.

Răspuns Câştigător
| rater1994 a răspuns:

O dai simplu asta nu este greu 1) Se citesc 3 variabile a, b, c.Sa se afle Ma dintre ele.Nu prea stiu nici eu dar cauta pe internet. Scrie asa probleme de clasa a a8a C++ gata facute gasesti 100% eu am gasit deja dar erau de a 12-ahappy