| IsJustMe007 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si la vara dau examenul(capacitate) si mai e putin pana atunci...si am emotii marisad...cei care au dat examenul vara trecuta imi pot spune cum a fost?

Răspuns Câştigător
| marialungu a răspuns:

Daca iti place scoala treci cu usor pentru ca stii sa le rezolvi daca nu e cam nasol, oricum inaintea oricarui examen ai emotii simti ca uiti totul dar iti revii pe parcurs, nu ti fa griji oricum bate la usa laughing asa ne spunea profu dar stai linistita invata invata invata, anul trecut la mate a fost mai greu, dar la romana mai usor, bafta

2 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

A fost foarte ușor.

Subiectele sunt realizate în așa fel încât, dacă ai fost atentă în general în clasă, să nu ai nicio dificultate. Trebuie doar să te concentrezi pe moment. Din punctul meu de vedere nu este deloc greu să iei peste 8 la Evaluarea Națională.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Hei si eu aveam emotii, ma gandeam ca va fi greu, iar in ziua examenului am fost foarte relaxat. asta insa nu mi.a picat chiar bine pentru ca am luat o nota cam mica la romana. stai linistita, nu e mare lucru, la noi profesorii au fost foarte buni. nu stateam cu frica si glumeau cu noi. trebuie doar sa te pregatesti putin mai mult in ultimele zile si sa nu.ti mai stea gandu la altceva